Remontada Alfy Team w meczu rzeszowskiej Master League. Zalesie DNA depnęło w czwartej kwarcie

Krzysztof Banyś wyleczył kontuzję i rzuca średnio ponad 30 punktów na mecz
Krzysztof Banyś wyleczył kontuzję i rzuca średnio ponad 30 punktów na mecz archiwum ligi
Do półmetka fazy zasadniczej zbliża się II edycja Rzeszowskiej Ligi Amatorskiego Basketu – Master League. W 5. kolejce piąte, a przy tym wysokie zwycięstwo odniosła ekipa Wuber AVC Rzeszów. Nie każdy mecz był jednak jednostronny, a w dwóch wynik pozostawał otwartą kwestia do ostatnich sekund

Najciekawszy przebieg miał mecz Żarłaczy Rzeszów z Alfą Team. Po 20 minutach ci pierwsi zdawali się być na prostej drodze do wygranej, bo 31:16. Duża pauza odmieniła Alfę, Dawid Kijowski spółka rozpoczęli pościg i na koniec wygrali 56:55. Pan Dawid zaliczył double-double – do 25 punktów dołożył 11 zbiórek.

W meczu C-Squad – Zalesie DNA Rzeszów przez 30 minut trwała wyrównana walka, choć ze wskazaniem na C-Squad (42:36). W czwartej odsłonie Zalesie załapało wiatr w żagle, wygrało ten fragment 26:17 i cały mecz 62:59.

Zawodnikiem kolejki został wybrany Mikołaj Sowa. Koszykarz Wuber AVC w meczu z Pominiętymi w drafcie uzyskał 22 punkty i 14 zbiórek.

Wyniki 5. kolejki: Thunderbolts – Last Shots 76:67, Wuber AVC Rzeszów – Pominięci w Drafcie 88:44, Retro Dziki – Pempa I Resovia 45:79, Sokół Łańcut – Pempa II Resovia 79:53, C-Squad – Zalesie DNA Rzeszów 59:62, Żarłacze Rzeszów - Alfa Team 55:56.