Nasz Patronat. Ruszyła II edycja rzeszowskiej Master League. Imponujące double-double Sowy i Noworóla. Resoviacy przegrali po dogrywce

Wuber AVC Rzeszów zagrało trochę nierówny mecz, ale w ostatniej kwarcie pokazało moc i pewnie pokonało drużynę Żarłaczy rlab.pl/facebook
Odbyła się pierwsza kolejka II edycji Rzeszowskiej Ligi Amatorskiego Basketu - Master League. W rzeszowskiej hali ROSiR ponownie rywalizuje dwanaście drużyn. Nowymi zespołami są: Sokół Łańcut i Pempa II Resovia Rzeszów.

Tytułu broni drużyna AVC Rzeszów, która w drugiej edycji występuje pod rozszerzoną nazwą – Wuber AVC. Na inaugurację mistrzowie zmierzyli się z rzeszowskimi Żarłaczami i wygrali dość pewnie (90:72). Przegrani łatwo skóry nie sprzedali – po 30 minutach dzielił ich od faworyta jeden rzut (57:59).

W IV kwarcie klasa mistrza wzięła już górę, który wygrał tę odsłonę 31:15. AVC dominowało na deskach (42/27 w zbiórkach), ale średnio dzieliło się piłką (6 asyst), a najwięcej kłopotów przysporzyło im 18 strat. Szymon Skop zdobył 31 punktów, ale graczem meczu był Mikołaj Sowa, który zanotował efektowne double-double – do 25 „oczek” dołożył aż 20 zbiórek (8 w ataku) i uzyskał eval 37. U Żarłaczy Dominik Fafuła zdobył 20 punktów (także 5 asyst).

Aż 45 minut potrwał pojedynek Pominiętych w Drafcie z młodzieżą Pempy I Resovii. Po czterech kwartach tablica wyświetlała remis 72:72. Overtime należał już do bardziej rutynowanej drużyny, która wygrała całość 86:78.

Pominięci trafili tylko trzy trójki, ale Maciej Noworól zdobył aż 31 punktów (12/15 z gry), a do tego panował na tablicach (19 zbiórek). W gronie pokonanych 21 „oczek” zapisano Krystianowi Kubiakowi, który wskutek 5 fauli nie dotrwał do ostatniej syreny.

Warto dodać, że walka była tak zaciekła, że w sumie po 5 przewinień znalazło się na koncie aż siedmiu koszykarzy; wśród Pominiętych za faule „spadli”: Noworól, Pawłowski Maznicki, a wśród resoviaków także Gósz, Skoczółek, Puzio.

Sporo emocji było w meczu ekipy Thunderbolts, która dzięki dobrej obronie odrobiła straty po dużej przerwie i wygrała na koniec z C-Cquad 69:61. Rafał Bałchan z ekipy zwycięzców zanotował double-double (22 pkt i 11 zb., eval 26).

Sokół Łańcut wygrał z 62:56 z Last Shots, ale już przed ostatnią kwartą miał 9 punktów zapasu. W zespole pokonanych mieszane uczucia po wszystkim miał na pewno Jakub Szubart. Niby zdobył 12 punktów, zebrał 8 piłek, rozdał 6 asyst, ale w rzutach za 3 miał 0/6, w osobistych 2/6, a w rubryce straty zapisano mu liczbę 12. Jeśli podejść do sprawy stricte matematycznie (i z przymrużeniem oka), pan Jakub zaliczył double-double, po którym jednak jego eval wyniósł... -4.