Pekao 1 liga. Pewne zwycięstwo Miasta Szkła Krosno. Podkarpacki zespół ograł rezerwy Śląska Wrocław [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Mecz czołówki nie stanowił wyrównanego pojedynku. No może chwilami, ale tylko na początku spotkania. Do końcówki pierwszej części, ale tylko dzięki determinacji gości w odrabianiu strat. Inicjatywa bowiem cały czas należała do Miasta Szkła. Zobacz zdjęcia.

Na dowód niech posłużą statystyki. Krośnianie po 5. minutach gry prowadzili 12:5, nie na długo, bo pod koniec pierwszej odsłony goście zredukowali dystans do 1 punktu (12:11 dla Krosna).

W połowie drugiej kwarty gospodarze ponownie wyszli na wysoką przewagę (38:25), kontynuowaną w dalszej części gry (40:27) w końcówce drugiej odsłony. Wówczas to do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, zmniejszając straty do przeciwnika. Dzięki zaangażowaniu rezerwy Śląska zbliżyły się do krośnian na zaledwie 3 punkty (44:41) na finiszu drugiej kwarty.

O wszystkim zatem miała rozstrzygnąć druga połowa. Dominacja miejscowych rozpoczęła się mniej więcej od połowy trzeciej kwarty. Utrzymywała się wtedy przewaga około 10 punktów, aż do końcówki rywalizacji. Wówczas to krośnianie zdecydowanie zaatakowali, wygrywając coraz wyżej. Najpierw 14 punktami (77:63 na 3. minuty 33. sekundy przed końcem), a następnie kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie, czego dowodem było utrzymanie przewagi.

Miasto Szkła Krosno nadal dzięki zdobyciu kompletu punktów należy do ścisłej czołówki tabeli, oczekując ostatnich spotkań w rundzie zasadniczej, a później na rywali w fazie play-off rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Oby krośnianie przystępowali do tej części rozgrywek, decydującej o awansie do ekstraklasy, z jak najwyższej pozycji.

Miasto Szkła Krosno - Śląsk II Wrocław 82:68

Kwarty: 24:17, 20:24, 20:14, 18:13.

Miasto Szkła: Patryk Stankowski 11, Rasnick 23 (4x3), Trubacz 2, Wrona 10, Sobiech 11 oraz Jankowski 14 (3x3), Zagórski 4 (1x3), Griszczuk 5 (1x3), Łałak 2, Jaworski 0. Trener Edmunds Valeiko.

Śląsk II: Wiśniewski 5 (1x3), Kociszewski 10, Sitnik 1, Bryant 5, Piśla 6 oraz Hlebowicki 15, Adamczak 13, Bereszyński 3 (1x3), Leńczuk 10 (2x3), Siembiga 0. Trener Łukasz Grudniewski.