5 liga piłkarska: Widać, kto tu rządzi

gb, ar, wab, maja
Niedzielne wyniki spotkań z udziałem kandydatów do awansu i udziału w barażach dobitnie pokazują, kto rządzi w rzeszowskiej okręgówce. Lider z Dębicy już do przerwy strzelił Strzelcowi Frysztak - na jego boisku - cztery gole; inna rzecz, że gospodarze uważają, iż oba karne były "z kapelusza". Drugi w tabeli Izolator trafił do siatki aż sześciokrotnie; dwa razy więcej niż Głogovia, którą podejmował. Na drugim biegunie - wreszcie zmiana. Herman znów zanotował niezły mecz, odprawił z kwitkiem Dynovię i "przepuścił na ostatnie miejsce Zaczernie.

TEAM PRZECŁAW - RADOMYŚLANKA 4-2 (3-0)
1-0 Zawora (26), 2-0 Zawora (28), 3-0 Ogorzałek (35), 3-1 Kośla (48), 4-1 Bryła (58-wolny), 4-2 Tyrpa (88).
TEAM: Kaznecki - Andrusiuk (84. Lipa), Rafał Dubiel, Małek, Drożdżowski - Darłak, Bryła, Wójcik, Ogorzałek (84. Zdzierko), Stasicki (76. Nykiel), Zawora.
RADOMYŚLANKA: Rusek - Ryszard Dubiel I (65. P. Giża), Cholewa, M. Giża, Wolak - T. Dubiel, Kośla, Tyrpa, Ryszard Dubiel II (40. T. Gałat), P. Kilian (46. Mydlarz), Z. Gałat.
Sędziował Grzegorz Fus (Rzeszów). Żółte kartki: Z. Gałat, T. Dubiel, Kośla, Cholewa. Widzów 200.
Gościom tylko przez pierwszy kwadrans udawało się prowadzić wyrównany bój. Później na boisku dominowali miejscowi, którzy w niespełna dziewięć minut zdobyli trzy bramki. Na drugą połowę przyjezdni wyszli bardzo zmotywowani i szybko zdobyli gola, który dodał im nieco nadziei na punkty. Prędko rozwiał je Rafał Bryła precyzyjnym strzałem przy słupku, z rzutu wolnego z 20 metrów. W końcówce trener gospodarzy wprowadził do gry kilku młodych zawodników, którzy jednak mimo wielu sytuacji nie podwyższyli rezultatu.
IZOLATOR BOGUCHWAŁA - GŁOGOVIA 6-3 (3-0)
1-0 Matras (4), 2-0 Tłuczek (36-głową), 3-0 Cupryś (38), 3-1 Pastuła (59), 3-2 Kulik (66), 4-2 Tłuczek (72), 4-3 Ciupak (74), 5-3 Korab (76-głową), 6-3 Matras (83)
IZOLATOR: Paszek - Pięta, Radomski, Iwanowski - Cupryś (46. Wrona), Woźniak, Korab, Walat (81. Opaliński), Matras (84. Matuła) - Chwasta (58. Zieliński), Tłuczek.
GŁOGOVIA: Sawczyn - Adamczyk, Skiba, Szkoła - Pastuła, Dworak, Dziedzic, Budzisz (62. Ciupak), Gorczyca (74. Sroka) - Wróbel, Kulik.
Sędziował Paweł Niemczyk (Rzeszów). Żółta kartka: Budzisz. Widzów 300.
Z pewnością najwięcej radości z wyniku mieli kibice, którzy byli świadkami dziewięciu goli. Spotkanie ułożyło się szczęśliwie dla miejscowych. Sławomir Matras już w 4. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Sawczynem. Dwa następne gole były następstwem błędów głogowian w defensywie.
Po zmianie stron przyjezdni zaprezentowali się dużo lepiej. Najlepszym w ich szeregach był Krzysztof Pastuła, który zdobył pierwszego gola i asystował przy bramce Wojciecha Kulika. Podopieczni Adama Domaradzkiego nie wytrzymali jednak presji i po szkolnych błędach stracili kolejne gole.
JAWOR KRZEMIENICA - PIAST NOWA WIEŚ 0-1 (0-0)
0-1 Musiał (74)
JAWOR: Boratyn - Pawełek, Dobosz, Rzucidło, Świąder - Rączka, Gujda (86. Gaweł), Mocha, Koziec - Janicki, Rusinek.
PIAST: Ślęczka - Rzeszutek, Róg (60. Więcek), Pokrzywa, Machej (32. Tarała) - Klimczak, R. Goclon, Wiercioch, Urbaniak (69. W. Musiał) - Kolasiński (46. Miękisz), Drzał.
Sędziował Rafał Zabawski (Ropczyce). Żółta kartka: Rzucidło; czerwona: Rzucidło (39, druga żółta). Widzów 100.
Przeciętny mecz, choć w końcówce dramatyczny. Przez całe spotkanie toczyła się wyrównana walka, lecz celnych strzałów było jak na lekarstwo. Nie mniej interesującą walkę na... słowa toczyli piłkarze, kibice i działacze, którzy mieli pretensje do sędziowania; często słuszne. W 39. minucie, po czerwonej kartce dla Arkadiusza Rzucidły, wydawało się, że Jawor nie poradzi sobie w tym spotkaniu. Tak się nie stało i dalej kibice oglądali wyrównany mecz. Oba zespoły zasługiwały na remis i takim wynikiem zapewne skończyłoby się to spotkanie, gdyby nie fenomenalna bramka Musiała - piłka po mocnym uderzeniu z 18 metrów, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
Czarnovia - Grodziszczanka 2-2 (1-1) Gorlej (23-karny), Drobot (70) - Krajewski (34), Obara (52); w 86. minucie Drobot nie wykorzystał karnego; Herman Hermanowa - Dynovia 2-0 (1-0) Bąk (2), Kopiec (65-głowa); Lechia Sędziszów - Crasnovia 2-2 (1-0) Stec (43), Duduś (79) - Skiba (65-karny), Mierzwa (90-karny); Strzelec Frysztak - Kolejarz/Igloopol Dębica 0-4 (0-4) Mikulski 2 (13-karny, 44-karny), Urban (25), Bobek (30); Zaczernie - TG Sokół Sokołów 0-3 (0-0) Róg (58), Salach (85-karny), Cymerys (87).

KLASA O - KROSNO

Największe emocje w 23. kolejce rozgrywek towarzyszyły meczowi lidera z wiceliderem w Jaśle. Mecz toczył się w trudnych warunkach, po ulewie, a zwycięstwo gospodarzy nie podlegało dyskusji. W meczu dwóch Górników górą byli ci ze Strachociny, a spotkanie dwóch Zamczysk zakończyło się sprawiedliwym remisem.
RAFINERIA / CZARNI II JASŁO - SANOVIA LESKO 2-0 (1-0)
1-0 W. Wolski (41 - asysta Grajewskiego), 2-0 Szlęzak (52 - asysta Dedo).
RAFINERIA: Konieczny - Berkowicz (52. Ciciora), Wietecha, Grajewski (58. Gryboś), W. Wolski, Dziedzic, P. Chrząszcz, A. Semla (80. J. Chrząszcz), Pytlowany (70. Dyląg), Dedo, Szlęzak.
SANOVIA: Rachwał - Zarzyczny, Bryndza, Opałka, Niedziocha, Klaczak, Czuchry, M. Gembuś (65. Podgórski), M. Bentkowski, J. Bentkowski, Różycki.
Sędziował: Paweł Grodzki (Strzyżów). Żółte kartki: Wietecha, W. Wolski, Szlęzak - Zarzyczny. Widzów 50.
Mecz toczył się w trudnych warunkach, w kałużach wody po obfitych opadach deszczu. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli miejscowi. Już w 4. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Dedo, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu jeden z obrońców gości. W 12. min w zamieszaniu podbramkowym ponad poprzeczkę strzelał Pytlowany. Przyjezdni groźną sytuację stworzyli w 36. min, ale po strzale Jacka Bentkowskiego z bliskiej odległości piłka znów trafiła w obrońcę leszczan. Wreszcie w 41. min po centrze Grajewskiego Waldemar Wolski z bliska nie dał najmniejszych szans Rachwałowi.
W drugiej połowie jaślanie nadal dyktowali warunki gry. Aktywny Szlęzak z dokładnego podania Dedo podwyższył na 2-0 i wynik do końca nie uległ już zmianie, choć miejscowi stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W 87. minucie Dedo nie strzelił karnego
Chłodnie Zgoda Zarszyn - Brzozovia MOSiR Eleo 0-2 (0-1) Pilszak 2 (12,49); Górnik Strachocina - Górnik Grabownica 3-0 (1-0); Żańczak (5) Ruda (82), Zarzyka (87); Iwonka Iwopol Iwonicz - Leśnik Baligród 1-1 (1-0) Kolodczejczyk (42) - Łoch (72); Skołyszyn - Zorza Łęki Dukielskie 2- 4; Start Rymanów - Nafta Jedlicze 3-4 (1-3) Matkowski 2 (17, 88) Krukar (65) - Makoś (3), K. Gębarowski (23), Żurawski (44), Biały (50); Szarotka Uherce - Piast Miejsce Piastowe 0-1 (0-0); Zamczysko Mrukowa - Zamczysko Odrzykoń 1-1 (0-0) Łącki (70 - karny) - Mąkosa (56).

JAROSŁAW

Przemyski Czuwaj dopiero w przedłużonym czasie zdobył zwycięskiego gola, i to z karnego, w Pruchniku. Unia Łukawiec zdobyła wiosną pierwszy punkt u siebie, a Skołoszów, także na własnym boisku, stracił aż trzy, ulegając niespodziewanie Piastowi Tuczempy. Pierwsze zwycięstwo odniosło Roztocze Narol ( aż 5 goli strzelił Waldemar Gmiterek!), a szóstej z rzędu porażki doznał Łęk Ostrów.
START MIROCIN - GOLBALUX WIĄZOWNICA 0-5 (0-4)
0-1 Jagiełowicz (7-głową), 0-2 Józefowicz (13), 0-3 Józefowicz (36), 0-4 Jagiełowicz (45), 0-5 Józefowicz (52).
START: Krupa (55.Wiglusz) - Sochacki (51.Lubera), Techmański, Hnat , Morąg - Turek, Krok, Czerniecki, Słoma - Hołub, Wilk (74. Walerianowicz).
GOLBALUX: R. Kłak - K. Rokosz, Włoch, Bojarski, Czopik - Szumigraj, Baran, Sroczyk (81.Feldman), Horbowy - Jagiełowicz (84.R.Rokosz), Józefowicz.
Sędziował Andrzej Papciak (Jarosław). Widzów 200.
Już w 2. min. Wilk mógł zdobyć prowadzenie dla gospodarzy, ale przelobowana nad bramkarzem piłka nie trafiła do siatki. Minęło kilka minut, Jagiełowicz otrzymał długie podanie od Czopika i - przy biernej postawie obrony - zdobył gola. Chwilę później było już 0-2, ale na tym się nie skończyło do przerwy. Chociaż mirocinianie mieli kilka bardzo dobrych okazji (m.in. trzykrotnie Wilk), przyjezdni byli znacznie skuteczniejsi.
Gdy, tuż po wznowieniu gry, Golbalux zdobył piątego gola, z miejscowych zupełnie "zeszło powietrze". Dysponujący większą szybkością goście już nie wysilali się, ale Józefowicz mógł jeszcze dwa razy wpisać się na listę strzelców. Jednak Wiglusz był na posterunku.
Budowlani Szówsko - Bizon Medyka 2-0(1-0) Środek 2 (43,60-karny); Start Pruchnik - Czuwaj Przemyśl 1-2 (0-0) Olcha (46) - Jaroch 2 (65-głową,90-karny); Żurawianka Żurawica - Orzeł Przeworsk 2-0 (2-0); Dudek (23), Gierczak (44); Łęk Ostrów - Błękitni Grzęska 1-4 (1-1) Buczkowski (20) - Żak (42), T.Mach (50), Solarz (55), Fajgier (70); Roztocze Narol - Huragan Gniewczyna 8-1 (5-1) W.Gmiterek 5 (15,22,34,58,82), Hakało (30), M.Banaś (44), Zdybek (65) - Niemiec (8); Unia Łukawiec - Polonia II Przemyśl 2-2 (1-0) Dukacz (23), Dobrowolski (75) - Rudnicki 2 (53,73); Skołoszów - Piast Tuczempy 1-3 (1-1) K.Kogut (33) - Kubas (40-karny), Gwóźdź (53-wolny), Kawecki (78).

Stalowa Wola

Zwycięstwo Startu Wola Mielecka nad Zarzeczem sprawiła, że zespół ten wlicza się w grono drużyn walczących przed spadkiem. Nie zawiedli również liderzy, Zryw Dzikowiec i Stal II Stalowa Wola, którzy szczęśliwie wygrali swoje mecze. Wiele pretensji mieli działacze z Gorzyc, którzy zarzucali sędziemu, że ten pomógł jedenastce z Dzikowca.

UNIA II/SARZYNIANKA - STRAŻAK NIWISKA 4-0 (1-0)
1-0 Czechowicz (25), 2-0 Kręcidło (58), 3-0 Leja (63-karny), 4-0 Sroka (76)
UNIA II: Osipa - Nowicki, Leja, Kręciło, Wójcie - Bigas, Konior (48. Szpila), Strzelecki, Cebula (46. J. Zygmunt) - Sroka, Czechowicz (70. Kusiak).
STRAŻAK: Kosiorowski (65. Kwaśnik) - P. Zieliński, Gruszeczki, Bogdan, Gruszka - Futyma, R. Zieliński, Chochrek (60. Kagan), Wołowiec - Drauz, Saj.
Sędziował Mirosław Wąchało (Mielec). Żółta kartka: Bigas. Widzów 200.
Był to typowy mecz do jednak bramki. Przyjezdni mogą się jedynie cieszyć, że podopieczni Stanisława Brusika wykorzystali tylko cztery z kilkunastu dogodnych okazji. Po pierwszej połowie było tylko 1-0, dzięki Czechowiczowi, który znalazł się w dogodnej sytuacji. Zdecydowanie na uwagę zasługuje gol zdobyty przez Srokę, który uderzył z woleja umieszczając futbolówkę w okienku bramki Kwaśnika.
Bukowa Jastkowice - Ikarus Tuszów Narodowy 3-0 (2-0) Stec 2 (20, 36), Kępanowski (86); Iskra Sobów - Sparta Jeżowe 1-1 (0-1) Szkutnik (78) - Kusik (55); Jutrzenka Ławnica - Siarka II Tarnobrzeg 1-2 (0-2) Janusz (70-karny) - Krakowski (18-karny), Jugo (42); Sokół Kamień - San Kłyżów 3-2 (2-0) Jaskot (25), Boroń (35), Haj (74) - Wojtas (67-karny), Wojcik (90); Stal II Stalowa Wola - stal Nowa Dęba 1-0 (1-0) Bieńko (25); Start Wola Mielecka - KP Zarzecze 3-2 (1-1) T. Stec (12), Węglarz (81), K. Stec (87) - Nieradka (42), Buczek (54); Tłoki II Gorzyce - Zryw Dzikowiec 1-2 (1-1) Skryjomski (32) - Hopek (2-karny), Gniewek (70).

1. Zryw 24 58 75-20
2. Stal II SW 24 58 46-17
3. Sokół 24 48 47-28
4. Bukowa 24 38 46-33
5. Unia II 24 37 30-35
6. Tłoki II 24 35 38-30
7. Ikarus 24 33 39-42
8. Zarzecze 24 31 36-29