Polska Hokej Liga. Kolejna pewna wygrana Ciarko STS-u Sanok

Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko STS-u Sanok rozbili kolejnego rywala - tym razem w pokonanym polu zostawili GKS Tychy.

Sanoczanie dobrze rozpoczęli mecz w Tychach, bo już pierwsza akcja przyniosła im gola - wynik otworzył Kamil Olearczyk. Później okazje mieli i jedni, i drudzy, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze i ostatecznie po I tercji goście prowadzili tylko 1:0. Początek kolejnej odsłony przyniósł przyjezdnym kolejnego gola. Za kilka minut hokeiści z Sanoka mogli się po raz kolejny cieszyć, bo padł trzeci gol - tym razem zawodnicy trenera Marcina Ćwikły wykorzystali grę w przewadze. GKS jednak tym razem zdołał odpowiedzieć golem, ale tylko jednym, bo w bramce Ciarko STS kolejne dobre spotkanie rozgrywał Spěšný.

Początek III tercji przyniósł tyszanom kontaktowego gola. To oczywiście zachęciło ich do ataków, a sanoczanie kontrowali i robili to naprawdę skutecznie - najpierw trzy gole w przeciągu ośmiu minut zdobył Sami Tamminen, a gospodarzy ostatecznie dobił Henttonen ustalając wynik na 7:2.

GKS Tychy - Ciarko STS Sanok 2:7

Tercje: 0:1, 1:2, 1:4.

Bramki: 0:1 Olearczyk 3 (asysty: Henttonen, Bukowski), 0:2 Sawicki 23 (Olearczyk, Tamminen), 0:3 Bukowski 29-w przewadze (Henttonen, Hämäläinen), 1:3 Biro 30 (Fieofanow, Dupuy), 2:3 Mroczkowski 44 (Pociecha, Biro), 2:4 Tamminen 49 (Mokszancew, Rąpała), 2:5 Tamminen 54 (Mokszancew, Sawicki), 2:6 Tamminen 57, 2:7 Henttonen 58 (Bukowski).

Tychy: Lewartowski - Pociecha, Biro, Gościński, Starzyński, Jeziorski - Seed, Korczemkin, Szczechura, Galant, Mroczkowski - Smirnow, Kotlorz, Dupuy, Fieofanow, Sierguszkin - Michałowski, Krzyżek, Witecki, Wróbel, Marzec.

Sanok: Spěšný - Rąpała, Jekunen, Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Olearczyk, Sawicki, Tamminen, Mokszancew - Piippo, Biłas, Łyko, Wilusz, Biały - Florczak, Bielec, Mocarski, Filipek.

Kary: 14-4. Strzały: 40-35. Widzów: 500