Miasto Szkła Krosno przegrało po dogrywce z AZS-em Koszalin. Gospodarze wreszcie postarali się o emocje, ale dla swoich kibiców

Sebastian Czech
Krośnianie przegrali kolejny mecz w swojej hali.
Krośnianie przegrali kolejny mecz w swojej hali. Marek Marczak
W meczu Enea Basket Ligi koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali z AZS-em Koszalin 106:117 po dogrywce.

Wreszcie do krośnieńskiej hali wróciły emocje. Po dwóch gładkich porażkach, tym razem krośnianie powalczyli, doprowadzając do remisu celną trójką Marcina Sroki na 4. sekundy przed końcem meczu i przedłużyli nadzieje na zwycięstwo o dodatkowy czas dogrywki.

Mogli wygrać w regulaminowych 40. minutach, wszak na 7. minut przed końcem prowadzili 81:72 i byli ewidentnie na fali wznoszącej. Kilka błędów jednak wystarczyło, żeby goście w ciągu dwóch i pół minuty zniwelowali straty. Wtedy rozpoczął się pojedynek na rzuty za 3 punkty. Trafiali na przemian Jayvaughn Pinkston i Nikola Malesević, co nadal dawało remis 87:87. Malesevicia wsparł Modestas Kumpys, zaś Davis Lejasmeiers stracił piłkę pod koszem rywali i AZS wyszedł na prowadzenie 90:87. Następnie bezbłędny Diante Baldwin dołożył dwa punkty i Koszalin wygrywał 92:87 na półtorej minuty przed końcem meczu.

Krośnianie zdołali wyrównać za sprawą celnych osobistych Grzegorza Grochowskiego, udanej akcji indywidualnej Pinkstona oraz dwójki i trójki Sroki. Wydawało się, że Miasto Szkła pójdzie za ciosem w dogrywce, ale stało się inaczej. Goście szybko objęli prowadzenie, którego już nie oddali. – Obydwie drużyny kończą sezon na dole tabeli i preferują radosną koszykówkę - podsumował Kamil Piechucki, szkoleniowiec Miasta Szkła Krosno.

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 106:117 po dogrywce

Kwarty: 27:32, 21:25, 25:10, 23:29, dogr. 10:21

Miasto Szkła: Grochowski 4, Alexis 17, Mustapić 14 (2x3), Pinkston 35 (3x3), Jakóbczyk 8 (2x3) oraz Lejasmeiers 7 (1x3), Sroka 13 (3x3), Oczkowicz 8 (2x3), Pogoda 0. Trener Kamil Piechucki.

Koszalin: Malesević 23 (3x3), Wadowski 7 (1x3), Baldwin 21, Marelja 13 (1x3), Młynarski 16 (1x3) oraz Kiwilsza 2, Kumpys 14 (3x3), Dłoniak 21 (2x3), Leńczuk 0. Trener Dragan Nikolić.

Sędziowali Robert Mordal, Grzegorz Czajka, Michał Kuzia. Widzów 900.