Developres zaczyna rundę play-off od porażki w Pile

luci
Archiwum
Developres SkyRes Rzeszów przegrał pierwsze spotkanie fazy play-off Orlen Ligi siatkarek w Pile z Naftą 2:3. W niedzielnym rewanżu musi zatem wygrać, by wypracować sobie lepszą pozycje przed rywalizacją o miejsca 5-8.

Rzeszowianki ostatnio świetnie sobie radziły w pilskiej hali, bo oba rozegrane mecze wygrały po 3:0. Tym razem było inaczej. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia pilanek 8:0! Takiej straty mimo ambitnej postawy nasz zespół nie potrafił już odrobić.

W drugiej partii było lepiej. To nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 4:1 po bloku Magdy Hawryły. Rzeszowianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w ataku i na zagrywce. Po asie serwisowym Emilii Muchy nasz zespół prowadził już 15:8. Wtedy o czas poprosił trener gospodyń. To co powiedział swoim podopiecznym podziałało, bo przewaga ekipy z Podkarpacia zaczęła topnieć. Seria błędów zatrzymała nasz zespół na 20 punkcie i niedługo potem to pilanki prowadziły. Nafta miała nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. W odpowiedzi Paula Szeremeta zakończyła partię dwoma soczystymi zbiciami.

Początek trzeciego seta znów należał do Developresu. Tym razem rzeszowianki jednak zdecydowanie prowadziły od początku do końca. W tym czasie świetnymi zagrywkami popisywała się Mucha, skutecznie blokowały nasze środkowe, a Szeremeta robiła swoje w ataku.

Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana i w kolejnym secie Developres zakończy spotkanie sprawy się pokomplikowały. Po pierwszej przerwie technicznej przyspieszyły gospodynie odskakując na kilka oczek. Rzeszowianki wróciły do gry po serii trudnych zagrywek Pauliny Głaz, ale gdy się tylko zrównały z rywalkami, te znów odskakiwały i tak do samego końca. W tie-breaku rzeszowiankom dobrze szło do zmiany stron. Potem rządziła już Nafta.

W niedzielnym rewanżu Developres nie może sobie pozwolić na wpadkę. Wygrana po tie-breaku sprawi, że konieczne będzie rozegranie złotego seta. Lepszy dwumeczu zmierzy się ze zwycięzcą pary Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Św. o dogodniejszą pozycję przed rywalizacją o miejsca 5-12.

PGNiG Nafta Piła Developres SkyRes Rzeszów 3:2

Sety: 25:18, 24:26, 19:25, 25:21, 15:9.
Nafta: Nadziałek 2, Raczyńska 11, Wawrzyniak 13, Karwulska 20, Milovic 8, Jarmoc 9 oraz Pauliukouskaya (libero) oraz Sobczak 7, Konieczna 1, Archangielska. Trener Łukasz Przybylak.
Developres: K. Filipowicz 4, Szeremeta 21, Hawryła 13, Nowakowska 11, Śliwińska 7, Mucha 11 oraz Borek (libero) oraz Budzoń 2, Głaz 3, P. Filipowicz. Trener Mariusz Wiktorowicz.

Pozostałe wyniki - ćwierćfinały: Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:23, 25:16, 25:19), Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (17:25, 25:22, 20:25, 25:27), SK bank Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25), Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław w sobotę. Runda wstępna o miejsca 5-12: Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:22, 29:27, 25:17).