4 liga podkarpacka. Festiwal strzelecki Ekoball Stali Sanok w Rzeszowie. Korona bez zwycięstwa w rundzie jesiennej

Karol Pieniążek
Ekoball przełamuje serię 3 przegranych meczów.
Ekoball przełamuje serię 3 przegranych meczów. Tomasz Sowa
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Ekoball Sanok rozbił Koronę Rzeszów aż 8:0. Rzeszowianie jako jedyna drużyna w stawce nie odniosła żadnego zwycięstwa i z jednym punktem zamykają tabelę. Drużyna Ekoballu tą wygraną przełamała serię trzech porażek z rzędu.

Sanoczanie od początku spotkania przeważali i kwestią czasu było, kiedy piłka wpadnie do siatki gospodarzy. Jako pierwszy, już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Sobol wykorzystując dogranie z rzutu rożnego.

Niestety, chwilę po zdobyciu bramki wywiązała się awantura z udziałem “kibiców” gości. Fani Stali Sanok, z kibicami Resovii Rzeszów (w przedziale wiekowym 13–15 lat) sforsowali bramę wjazdową na stadion i interweniować musiała policja.

Po krótkim zajściu przed przerwą padły jeszcze trzy bramki dla gości. Najpierw dubletem w niecałe 2. minuty popisał się Dawid Czyrny, a czwartą bramkę dołożył Rafał Domaradzki, który skorzystał z fatalnej interwencji bramkarza, strzelając z dystansu.

W drugiej części spotkania Ekoball nie zamierzał zwalniać tempa, a hat–tricka zanotował Czyrny, który wykorzystał dogranie z lewego skrzydła. Kilka minut później było już 6:0 po strzale Kloca pod poprzeczkę.

Gracze z Sanoka ewidentnie chcieli nabijać swoje statystyki strzeleckie, czego efektem były kolejne dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Najpierw piłkę odbitą od muru do bramki skierował Lorenc, a wynik na 8:0 ustalił Jakub Kloc ładnym strzałe z dystansu.

Korona Rzeszów – Ekoball Stal Sanok 0:8 (0:4)

Bramki: 0:1 Sobol 11, 0:2 Czyrny 31, 0:3 Czyrny 32, 0:4 Domaradzki 40, 0:5 Czyrny 57, 0:6 Kloc 60, 0:7 Lorenc 72, 0:8 Kloc 73.

Korona: Wilk – Suknarowski (55 Bober), Halamaka ż, Kula, Shyla (63 Dudek), S. Mazur, Rusinek ż, Tai, Faubourg (70 Pałac), Mroszczyk, M. Mazur (83 Kostyra). Trener: Tomasz Zieliński ż.

Ekoball: Półkoszek – Padiasek (68 Nowosielski), Gawlewicz, Barszczak ż, Sobol ż, Domaradzki, Kloc, Maślany (82 Nowak), Tabisz, Lorenc (82 Kogut), Czyrny (63 Płocica). Trener: Piotr Kot.

Sędziował: Ciak (Stalowa Wola) . Widzów: 70 (ok. 30 z Sanoka).