Młodzi judocy z Rzeszowa na podium mistrzostw Polski. Sto procent Akademii Judo

Cała trójka Akademii Judo Rzeszów spisała się w Trzebnicy na medal
Cała trójka Akademii Judo Rzeszów spisała się w Trzebnicy na medal archiwum Akademii Judo
Cztery medale zdobyli w Trzebnicy judocy z Rzeszowa w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych U’ 18 - XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Trzy krążki wywalczyli zawodnicy Akademii Judo Rzeszów. Wicemistrzem Polski został Piotr Kopiec (kategoria do 46 kg), uczeń Szkoły Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia. Brązowe krążki wywalczyli: Julia Szczepańska (44 kg), uczennica Liceum Ekonomicznego i Wincenty Chmielowski (50 kg), uczęszczający do VI Liceum KontoOficjalne w Rzeszowie.

Dało do Akademii 15. miejsce w gronie 105 klubów, które były reprezentowane w zawodach. Warto dodać, że podopieczni Marcina Paśko i Pawła Pawliczaka wykazali sto procent skuteczności, ponieważ dokładnie troje ich wystąpiło w czempionacie.

W miasteczku na Dolnym Śląsku rywalizowali także młodzi zawodnicy Millenium Akro Rzeszów. Najlepiej spisał się Wojciech Barć, który w mocno obsadzonej kategorii do 81 kg stanął na najniższym stopniu podium (w półfinale nieznacznie przegrał z judoką Lemura Warszawa).

Wojtek w drodze po medal pokonał kolejno Szymona Zielińskiego z Truso Elbląg i Damiana Paszka z Rysia Warszawa. W półfinale uległ po wyrównanej walce Robertowi Świdwie z Lemura Warszawa, by w walce o brąz nie dać szans Anatolemu Zacharewiczowi z Juvenii Wrocław.

mówi Piotr Majcher, trener Millenium Akro

Nieźle zaprezentował się Krystian Bethoon (55 kg) - wygrał trzy pojedynki i uplasował się tuż za podium.

- Nasi najmłodsi finaliści, Ignacy Dziepak do 66 kg, Julia Dec do 52 kg oraz Lena Kuzia do 57 kg tym razem bez sukcesów, ale należy im się pochwała za wcześniejsze przebrnięcie przez trudne eliminacje do tej imprezy – dodał szkoleniowiec Millenium.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?