Wyścigi w Nowej Sarzynie i Sanoku. Rywalizowali przełajowcy i amatorzy kolarstwa górskiego

W Sanoku rywalizowali amatorzy kolarstwa górskiego
W Sanoku rywalizowali amatorzy kolarstwa górskiego Archiwum SKK Sanok
W weekend zorganizowano ostatnie w roku zawody kolarskie w naszym regionie. Najpierw ścigano się w Nowej Sarzynie, gdzie odbyła się VI seria Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

W Nowej Sarzynie odbył się Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym - VI Seria Pucharu Polski.

- Były to pierwsze takie zawody w naszym województwie - mówi Stanisław Zygmunt, trener Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska. - Wszystko poszło jak najlepiej. Pogoda dopisała, a na trasach pojawiło się w sumie około dwustu młodych kolarzy.

Zawodniczki Azalii odegrały czołowe role w imprezie. W rywalizacji młodziczek 2. miejsce zajęła Amelia Bożek, u młodzików 3. Michał Marciniak. U juniorek młodszych wygrała Natalia Muskus, druga była Malwina Mul (startowała po chorobie).

W kategorii Open Brygida Piersiak zajęła 4., a Kinga Kalembkiewicz 5. pozycje (jednocześnie wygrały “orliczkach”). 5. miejsce w zawodach masters zajął Ireneusz Stafiej. Medale wręczali Andrzej Rychel, burmistrz Nowej Sarzyny, poseł Jerzy Paul i Janusz Głowacki, prezes Elektrociepłowni Nowa Sarzyna.

Dzień później odbył się wyścig MTB - III Mikołajowe XC w Sanoku.