Sokół Łańcut znów lepszy od Siarki Tarnobrzeg

Nawet wysoki i doświadczony Piotr Miś (w zielonym stroju) nie był w stanie powstrzymać "sokołów". Rzuca Łukasz Paul. Ewelina Nycz
Koszykarze Sokoła Łańcut odnieśli drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W derbach Podkarpacia pokonali u siebie Siarkę Tarnobrzeg 81:74.

Tradycji stało się zadość, Siarka poraz kolejny wyjechała z Łańcuta z niczym. Choć skład personalny tarnobrzeżan wydawał się dużo lepszy to podopieczni Zbigniewa Pyszniaka na pewno ustępowali gospodarzom, ambicją i wolą walki.

Początek meczu był wyrównany, żaden z zespołów nie odskoczył od drugiego na więcej niż trzy punkty. Siarka wyszła na prowadzenie 10:12 i zaczęło się. Goście przez kilka minut nie potrafili celnie trafić do kosza, czego konsekwencją była 6-punktowa przewaga Sokoła. Marazm gości przerwał Michał Baran, ale tylko na chwilę.

Drugą kwartę goście zaczęli agresywną grą w obronie, ale wciąż szwankowała skuteczność. Przyjezdni w pewnym momencie zaczęli trafiać, doszli Sokół na dwa punkty i znów stanęli. 10 punktów Łańcuta z rzędu pozwoliło odbudować przewagę przed przerwą.

Dłuższy odpoczynek dobrze wpłynął na siarkowców. Trafiali dużo częściej od rywali i w 27. minucie po celnej trójce Czerwonki, a następnie 2 punktach Misia wyszli na prowadzenie 49:50. Trwało to zaledwie kilka minut. Kosz Sokoła znów się zaczarował, a goście zaczęli popełniać błędy i tracili piłkę.

Na początku czwartej kwarty przewaga gospodarzy wynosiła 15 punktów (69:54), a za chwilę nawet 17 pkt. (74:57). W końcówce ogromna przewaga Sokoła zaczęła topnieć. Gdy na 79 sekund przed końcem zmalała do 5 punktów (77:72) wydawało się, że mecz tak szybko się nie skończy. Celna dwójka Dubiela i dwa osobiste największego walczaka w Sokole Glapińskiego uspokoiły kibiców.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - SIARKA TARNOBRZEG 81:74 (25:16, 18:18, 22:20, 16:20)

SOKÓŁ: Fortuna 12 (1x3), Pisarczyk 15 (3x3), Chromicz 4, Dubiel 10, Glapiński 17 (1x3) oraz Nitsche 9 (1x3), Paul 7, Szurlej 7 (1x3).

SIARKA: Czerwonka 15 (3x3), Baran 14 (1x3), Krupa 8 (2x3), Miś 15 (9 zb.), Uriasz oraz Marculewicz 1, Woźniak, Marciniak 13 (2x3), Rabka, Szpyrka 8.

SĘDZIOWALI: Adam Krasuski oraz Miłosz Tracz i Adrian Szczotka. WIDZÓW: 500.

W INNYCH MECZACH I LIGI

Żubry Białystok - Intermarche Zastal Zielona Góra 58:84 (15:24, 18:22, 9:22, 16:16).

Asseco Prokom II Gdynia - Big Star Tychy 75:79 (17:26, 27:19, 18:18, 13:16).

Sudety Jelenia Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 71:81 (18:16, 11:26, 20:12, 22:27).

AZS AWF Katowice - Spójnia Stargard Szczeciński 78:87 (25:26, 21:24, 24:15, 8:22).