Smak Górno Poltino Azalia ma mistrza Polski. Trzy starty, dwa zwycięstwa młodzika z Brzózy Królewskiej

Borys Klaczkowski w miniony weekend dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium Archiwum zawodnika
Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia) wygrał w miniony weekend dwa wyścigi przełajowe z trzech, w których startował. Młodzik klubu z Brzózy Królewskiej zdobył nieoficjalne mistrzostwo kraju

Zawodnicy Azalii najpierw wystartowali w 34. Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym, który odbył się w Koziegłowach.
Na Śląsku Mikołaj Klaczkowski wygrał w gronie młodzików, a 8. miejsce zajął Ignacy Surmacz (Akademia Kolarska Głogów Młp.). W rywalizacji juniorów młodszych 7. miejsce zajął Leon Łodej (AK Głogów), a 20. Borys Klaczkowski (Azalia). Wśród juniorek młodszych 12. lokata przypadła Lenie Ożóg, a u żaków 12. miejsce zajął Tymoteusz Gajdek (oboje Azalia).

Kolejny start w „przełajach” nasi kolarze zaliczyli w Szczekocinach, gdzie odbył się 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski. W miejscowości znanej z bitwy podczas Insurekcji Kościuszkowskiej, Mikołaj Klaczkowski zajął w swej kategorii wiekowej 2. miejsce, Ignacy Surmacz ponownie 8. Pozycję, a Jan Szczepanik (Azalia) 22. Lokatę. W rywalizacji juniorów młodszych Borys Klaczkowski wylądował na 22. Pozycji, a u juniorek młodszych Lena Ożóg na 8. Pozycji. Tymoteusz Gajdek poprawił się i tym razem wywalczył 9. lokatę.

Na koniec nasz młodzież wzięła udział w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które zorganizowano w Turawie k. Opola. Mikołaj Klaczkowski ponownie był najlepszy i tym samym zdobył nieoficjalne mistrzostwo kraju w gronie młodzików. 10. Pozycja przypadła Janowi Szczepanikowi. Wśród juniorów młodszych szósty był Borys Klaczkowski, a u juniorek młodszych siódma Lena Ożóg. Tymoteusz Gajdek zajął 10. Lokatę wśród żaków.

Stanisław Zygmunt, trener Azalii, obserwował także wydarzenia w wyścigu kobiet, w kategorii elita, ponieważ startowała tam Katarzyna Wilkos. Wychowanka klubu z Brzózy Królewskiej zakończyła rywalizację na 9. pozycji.