Siarka Tarnobrzeg wygrała z Avią mecz kolejki i umocniła się na pozycji wicelidera. Kolejne gole Orlika i Iwao

Kosei Iwao kolejny raz potwierdził, że Siarka dobrze zrobiła sprowadzając go zimą do drużyny Marcin Radzimowski
W meczu 25. kolejki trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Avię Świdnik 2:1. Gole zdobyli Kamil Orlik i Kosei Iwao. Dla tarnobrzeżan to piętnasta wygrana w sezonie, dla Kamila orlika czternaste trafienie w rozgrywkach

Siarka zanotowała dziesiąty mecz bez porażki, trzecie zwycięstwo z kolei, co poskutkowało jednocześnie trzecią z rzędu porażką Avii u siebie.

Wynik szybko otworzył Kamil Orlik - wygrał pojedynek jeden na jeden z Marcelem Myszką i strzelił swego 14. gola sezonie. Nasza ekipa grała uważnie, twardo, w swoim stylu presowała i Avia nie mogła rozwinąć skrzydeł.

Za to ekipa z Tarnobrzegu zdobyła gola „do szatni”; Avia po raz kolejny nie mogła wyjść z własnej połowy, Szymon Feret zabrał piłkę Rafałowi Dobrzyńskiego, zagrał do Kosei Iwao, Japończyk złapał bramkarza na wykroku i za moment zbierał gratulacje od kolegów (gol nr 5 wiosną).

Przed przerwą mogły nam wpaść trzy bramki. Świetną okazję miał Szymon Feret, ale nie trafił w bramkę

opisywał Dariusz Kantor, coach Siarki.

Gospodarze w przerwie dokonali trzech zmian, zaczęli grać z wiatrem, a po godzinie gry wydawało się, że wywalczyli rzut karny. Sędzia uznał, że faul na Kamilu Rozmusie miał miejsce centymetry przed szesnastką. Uderzenie Wojciecha Białka złapał Andrij Artym. Miejscowi zdobyli jednak kontaktowego gola, gdy Kalinowski główkował po dośrodkowaniu Stryjewskiego z rzutu wolnego.

Gra się wyrównała. Kamil Orlik miał kolejną okazje, mógł zamknąć mecz, ale na koniec i tak wyszło na nasze. Nieźle nam idzie, jesteśmy wysoko i tylko szkoda, że Wieczysta Kraków tak daleko uciekła w tabeli