Rzeszowianie zdobyli worek medali w mistrzostwach na Śląsku. Akademia Judo na podium

Julia Szczepańska z Akademii Judo wróciła z Rybnika w doskonałym humorze
Julia Szczepańska z Akademii Judo wróciła z Rybnika w doskonałym humorze Archiwum Akademii Judo
Dziesięć razy stawali na podium młodzi rzeszowscy judocy, którzy rywalizowali w Rybniku w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U’15. Na Śląsku stolicę Podkarpacia reprezentowali zawodnicy Akademii Judo i Millenium AKRO.

Zawodnicy Akademii zdobyli cztery krążki, za to dwa złote. Na najwyższy stopniu podium stanęła Julia Szczepańska (44 kg) oraz Piotr Kopiec (42 kg). Srebrne krążki wywalczyli Filip Jurkowski (46 kg) i Gabriel Siorek (60 kg). Punktowane, piąte lokaty zajęli Adam Dębski (55 kg) i Przemysław Lew (66 kg).

Z ekipy Millenium Akro najlepiej spisała się Lena Kuzia (57 kg), która zdobyła srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanęli Dziepak (60 kg) oraz Hubert Jakubowski (42 kg). Tuż za podium znaleźli się Miłosz Jakubowski (55 kg), Julia Dec (52 kg) i Szymon Niemiec (50 kg).

Marcin Paśko i Paweł Pawliczak, trenerzy Akademii Judo, mieli dodatkową satysfakcję, ponieważ w gronie ponad 40 klubów ich drużyna zajęła trzecie miejsce. W całych zawodach rywalizowało ponad 220 zawodników z czterech województw (śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie).