Resovia pokonała Przebój Wolbrom

Resovia pewnie ograła drużynę Antoniego Szymanowskiego. Nz w akcji Rafał Turczyn, strzelec jednej z bramek dla "pasiaków". Fot. Krzysztof Kapica
Pierwsza połowa była średnio ciekawa. Nasz zespól nie wykonywał jednak nerwowych ruchów, kasował akcje rywali i czekały cierpliwie na swój moment.

Nadszedł po wolnym Łukasza Morawskiego. Sebastian Hajduk chyba nigdy nie trafił do siatki w taki w sposób. "Hajdi" stanął kilka metrów od bramki, a interweniujący Maciej Palczewski nabił mu piłkę wprost na pierś. Futbolówka powędrowała w stronę siatki (Palczewski w tym czasie zbierał się murawy) i minęła linię bramkową, zanim wybił ją z obrońca Przeboju.

Po przerwie rzeszowianie grali z większą werwą i przekonaniem. Na prawej stronie szarpał Rafał Zawiślan i to po jego akcji zrobiło się 2-0. Skrzydłowy Resovii podał wzdłuż pola karnego, Damian Lickiewcz podał niechcący do... Dariusza Kantora, ten uderzył mocno po ziemi i mógł fetować pierwszy gol w Resovii.

Najpiękniejsze trafienie zanotował Rafał Turczyn - wykorzystał błąd Krystiana Żelaznego, stanął oko w oko z Palczewskim i strzałem z lewej nogi posłał piłkę w okienko. Przebój kilka razy groźnie kontrował. Obrońcy i bramkarz Resovii w porę zażegnywali niebezpieczeństwo. Raz nie dali rady. Konkretnie Wiesław Kozubek źle się ustawił przy wrzutce Sławomira Dudy i Japończyk Go Nagaoka trafił do siatki.

Resovia z ripostą czekała 2 minuty; po tym czasie Kantor wykorzystał fakt, że obrońcy Przeboju wyszli wysoko i nieudolnie zastawiali pułapkę ofsajdową. Sprytne niesygnalizowane prostopadłe podanie uruchomiło czujnego Hajduka. Ten przebiegł samotnie 30 metrów, zamarkował strzał w długi słupek, zmusił Palczewskiego do reakcji i mocnym strzałem posłał "skórę" pod poprzeczkę. To dziesiąty gol napastnika Resovii w II lidze.

RESOVIA - PRZEBÓJ WOLBROM 4-1 (1-0)

1-0 Hajduk (37, asysta Palczewskiego), 2-0 Kantor (62, asysta Lickiewicza), 3-0 Turczyn (68, asysta Zawiślana), 3-1 Nagaoka (75, po centrze Dudy), 4-1 Hajduk (77, asysta Kantora).

RESOVIA: Pietryka - Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik - Zawiślan (77. Piątkowski), Morawski, Walaszczyk, Turczyn (86. Jakubowski) - Kantor (90. Fryc), Hajduk (89. Głaz).

PRZEBÓJ: Palczewski - Żelazny, Jurczyk, Wdowik, Szczepanik - Duda, Lickiewicz (77. Górski), Nagaoka (83. Osuch), Derejczyk (69. Żmudka) - Dudziński, Rak.
SĘDZIOWAŁ: Dawid Bukowczan (Katowice). ŻÓŁTE KARTKI: Pietryka, Szkolnik, Zawiślan, Hajduk - Żelazny. WIDZÓW: 1200.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.