OPTeam Resovia zarzucił Ślązaków "trójkami". Nowy trener wygrał pierwszy raz w Rzeszowie

Rzeszowianie nie mieli większych problemów, aby odnieść kolejne zwycięstwo w hali przy ul. Towarnickiego. Nz. w piłkę wpatrzeni są m. in. Wojciech Wątroba i Adrian Warszawski koszykówka resovia/facebook
Wszystko potoczyło się zgodnie z planem - w meczu 13. kolejki 2 ligi OPTeam Resovia przez prawie cały mecz kontrolował sytuacje na parkiecie i na koniec pokonał SK 27 Katowice 83:59.

W I kwarcie gospodarze zanotowali 5 na 5 w rzutach za 3, a goście 5, ale na 11 prób. Rzeszowanie nie poprzestali na tym, w I połowie zaliczyli imponujące 90 procent w rzutach zza łuku (9/10), a w całym meczu 61 proc. (16/26).

Było to jedno z głównych źródeł konkretnej pewnego zwycięstwa, pierwszego, którego w Rzeszowie posmakował Kamil Piechucki, nowy coach resoviaków.

OPTeam Resovia – KS 27 Katowice 83:59 (25:17, 23:13, 21:19, 14:10)

OPTeam Resovia: Bręk 6 (4 as., 2 str., 4 prz.), Ziółko 20 (4x3, 4 as.), Jędrzejewski 11 (3x3, 6 as., 4 str.), Krzywdziński 6 (1x3), Gabiński 18 (4x3) oraz Żukowski 0, Rajchert 0, Szpyrka 4, Wróbel 3 (1x3), Tabor 0, Wątroba 6 (8 zb., 5 bl.), Warszawski 9 (3x3). Trener: Kamil Piechucki.

Najwięcej dla KS-u 27: Leszczyński 20 (6x3), Ngarambe 8 (9 zb., 4 prz.), Deja 7 (2x3).