Niedźwiadki Chemart II i OPTeam Resovia na remis z drużynami ze Śląska. Rzeszowian pogrążyły "trójki"

Rezerwy Niedźwiadków musiały się sporo napocić, aby pokonać katowiczan
Rezerwy Niedźwiadków musiały się sporo napocić, aby pokonać katowiczan Niedźwiadki Chemart/facebook
W 2. serii gier nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. OPTeam Resovia Rzeszów przegrał w Rybniku w MKKS-em 72:89, a rezerwy Niedźwiadków Chemart Przemyśl pokonały u siebie KS 27 Katowice 76:63

Resoviacy wystąpili na Śląsku bez kontuzjowanych Gabińskiego, Krzywdzińskiego, ale wystartowali w Rybniku 7:0. W końcówce I kwarty Kosiorowski wyprowadził gospodarze na prowadzenie, ci w II odsłonie „zasypali” rzeszowian ośmioma celnymi rzutami za trzy punkty i mieli ustawiony mecz (55:32 po 20 minutach).

W połowie kwarty nr 4 Jędrzejewski rzucił 8 punktów z rzędu, nasza ekipa „zeszła” na 12 punktów, potem na 11, ale miejscowi nie dopuścili do nerwówki.

MKKS Rybnik – OPTeam Resovia Rzeszów 89:72 (18:13, 37:19, 20:24, 14:16)

MKKS: Kosiorowski 28 (7x3, 5 as., 3 prz.), Kawczyński 16 (2x3, 3 str.), Anduła 10, Wydra 24 (4x3, 6 as., 4 str., 2 prz.), Jagoda 7 (3 bl.) oraz Ścieszka 4 (1x3), Kołowrot 0, Rakszawa 0, Krok 0. Trener Jakub Krakowczyk.

OPTeam Resovia: Bręk 14 (1x3, 3 str., 2 prz.), Ziółko 11 (1x3), Jędrzejewski 21 (1x3), Wątroba 16 (12 zb., 3 bl.), Warszawski 4 oraz Szpyrka 6 (3 str.), Tabor 0, Wróbel 0, Rajchert 0, Guzek 0. Trener Łukasz Lewkowicz.

Trzy minuty przed końcem II ćwiartki przemyślanie prowadzili 41:32, jednak Stadler trafił kilka rzutów i przed III kwartą zaliczka miejscowych była symboliczna (41:40). Kolejne 10 minut Niedźwiadki rozpoczęły od 7:0, jednak ich zapas to wzrastał, to malał. Po dwóch kwadransach wynosił 6 „oczek” (57:51).

Zanosiło się na emocje, ale zespół znad Sanu wygrała pierwsze minut IV kwarty 10:2 i już do końca kontrolował wynik.
W zaległym meczu 1. kolejki przemyślanie przegrali w Tarnowskich Górach z Ragorem 70:82.

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – KS 27 Katowice 76:63 (24:17, 17:23, 16:11, 19:12)

Niedźwiadki Chemart II: Skubiński 10 (1x3, 5 as.), Uberna 21 (1x3), Chrabota 17 (1x3, 3 str., 3 prz., 2 bl.), Strzępek 10 (9 zb., 3 str., 3 prz.), Chalicki 7 (4 str., 2 prz.) oraz Kucharski 3 (1x3), Kindlik 4 (1x3, 6 as.), W. Majka 2, Olejarz 2, Słowik 0, Kijanka 0, Barszczak 0. Trener Daniel Puchalski.

KS 27: Kałuża 10, Klonowski 9 (1x3), Jagiełło 5 (1x3, 7 as., 4 str., 2 prz.), Wróblewski 0, Deja 11 oraz Hałka 16 (2x3), Ngarambe 12 (4 str., 3 prz.), Frąc 0, Michalski 0, Stadler 6, Dulian 0. Trener Marcin Lichtański.