Millenium Rzeszów i Akademia Judo Rzeszów wywalczyły worek medali. Puchary za podium w "drużynówce"

Podopieczni trenera Marcina Paśko dostali za swoje dokonania okazały puchar
Podopieczni trenera Marcina Paśko dostali za swoje dokonania okazały puchar Archiwum klubu
Z przytupem kończą rok młodzi judocy i judoczki Millenium Rzeszów oraz Akademii Judo Rzeszów. Zawodnicy klubów znad Wisłoka zdobyli worek medali w Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Dzieci, który na zakończenie sezonu odbył się w Bochni.

Zawodnicy Millenium 20 razy stawali na podium. Złote medale zdobyli: Antoni Berkowicz (kategoria do 46 kg), Bruno Jakubowski (33 kg), Ignacy Dziepak (60 kg), Julia Dec (48 kg), Wojciech Gajdek (35 kg), Szymon Balawender (50 kg), Hanna Dec (28 kg), Kacper Stec (34 kg).

Srebro wywalczyli Lena Kuzia (57 kg), Szymon Niemiec (50 kg), Miłosz Jakubowski (55 kg), Maria Rzeźnik (34 kg), Bartłomiej Borowiec (40 kg), a brązowe krążki Jan Bełch (42 kg), Tarsała Robert (50 kg), Opioła Mikołaj (60 kg), Smolińska Alicja (42 kg), Mikołaj Rzeźnik (34 kg), Noemi Pluta (44 kg), Mikołaj Rzeźnik (34 kg).

W klasyfikacji medalowej, pomimo niepełnego składu, podopieczni trenera Piotra Majchera zdobyli puchar za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej (tuż za MOSiR-em Bochnia).

Młodzi judocy Akademii Judo Rzeszów wrócili do stolicy Podkarpacia z tuzinem medali (sześć złotych, dwa srebrne, cztery brązowe). Dzięki temu dorobkowi podopieczni trenera Marcina Paśko otrzymali puchar za zajęcie trzeciej pozycji w „drużynówce”.

Złote medale zdobyli, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, Antoni Zając, Ethan Wal, Julia Szczepańska, Piotr Kopiec, Filip Jurkowski, Adam Dębski. Srebrne medale wywalczyli Szczepan Filip, Przemysław Lew, a brązowe Franciszek Jurkowski Kirył Rysicz, Piotr Wiater i Gabriela Kołacz.

Walk eliminacyjnych nie udało się przebrnąć dwóm naszym zawodnikom; bogatsi o doświadczenie z Bochni wrócili: Marek Kurowski, Roch Kurowski.

W turnieju wystartowało blisko 400 judoków i judoczek z Polski i Czech z 34 klubów.