Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte, ale zainteresowanie usługami wśród osób starszych bardzo maleje

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Fot. Małgorzata Genca / Polska Press
Od 18 maja działają salony fryzjerskie i kosmetyczne. Korzystanie z usług wygląda zupełnie inaczej niż przed pandemią koronawirusa. Ograniczeń jest dużo, ale zainteresowania usługami nie brakuje. Wyjątkiem są starsze osoby, które boją się odwiedzać salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

- Od marca nie byłam u fryzjera, bo po prostu się boję. Wiem, że salony fryzjerskie i kosmetyczne zadbały o to, aby było bezpiecznie, ale ja mam prawie 70 lat, choruję na rożne przewlekłe choroby i nie mogę pozwolić sobie na to, że zostanę zarażona koronawirusem. - opowiada pani Halina Toczek z Rzeszowa. - Włosy farbuje mi teraz córka, a podcina wnuczka. Dla mnie na chwile obecną ważniejsze jest zdrowie chociaż tęsknię za moją fryzjerką, ale cierpliwie czekam na lepsze czasy. Może ta zaraza w końcu minie i człowiek zacznie normalnie funkcjonować.

Z usług fryzjerskich i kosmetycznych od marca nie korzysta również pani Zofia z Rzeszowa.

- Przed pandemią koronawirusa uwielbiałam chodzić do fryzjera i kosmetyczki. Robiłam brwi, paznokcie, farbowałam włosy, czesałam koki. Teraz nie chodzę. Boję się. Mam bardzo chorego męża i uważam na każdym kroku, aby czegoś nie przynieść do domu

- opowiada pani Zofia.

Dziś, w czasie trwania pandemii koronawirusa, do salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego trzeba umówić się na konkretną godzinę. Nie można wejść do salonu z ulicy i czekać na wizytę na miejscu, w poczekalni. W salonie mogą przybywać tylko osoby obsługiwane przez kosmetyczki czy fryzjerów.

- Korzystanie z usług fryzjerskich i kosmetycznych wygląda zupełnie inaczej niż przed pandemią koronawirusa - potwierdza Dorota Pietracha, przewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko – Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. - Klientki muszą nosić osłonę nosa i ust. Jeżeli klient nie ma swojej maseczki czy rękawiczek, zostaje to zapewnione przez gabinet. W gabinetach są też zachowane odległości między stanowiskami. Fryzjerki chodzą w przyłbicach, rękawiczkach i noszą odzież ochronną, która codziennie jest prana. Są również dezynfekowane nie tylko stanowiska pracy, ale także powierzchnie wspólne.

Po mimo reżimu sanitarnego są jednak ludzie, którzy bardzo się boją i nie umawiają się na żadne wizyty kosmetyczne i fryzjerskie. Są to zazwyczaj panie w wieku 60 lat i więcej.

Przewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko – Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego podkreśla, że jeszcze przed pandemią miała klientki, starsze panie, które regularnie przychodziły na czesanie włosów, a teraz już nie korzystają z usług.

- Te panie po prostu się boją - dodaje Dorota Pietracha. - Klientki, nie umawiają się też na zbyt długie terminy, bo boją się co tak naprawdę będzie. Są jednak bardzo zdyscyplinowani i umawiają się na wizyty telefonicznie.


FLESZ: Zamiast tarcz miliardy euro z Brukseli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24