Klasa A Jarosław. Czuwaj Przemyśl skromnie pokonał beniaminka z Olszan [ZDJĘCIA]

luks, arb, mtr, kostek
Czuwaj (na żółto) pokonał Koronę Olszany 1:0.
Czuwaj (na żółto) pokonał Koronę Olszany 1:0. Fot. Łukasz Solski
W grupie jarosławskiej serię zwycięstw kontynuują Czarni Pawłosiów. Tym razem pokonali PRO-100 3:0, już do przerwy ustalając rezultat.

Jarosław

Węgierka jako pierwsza zdobyła bramkę, lecz później gole zdobywał tylko liderujący Wiraż. Nie wiedzie się Orkanowi, który przegrał szósty mecz. Błękitni w końcówce zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Kossak popisał się hattrickiem w starciu z Dębem. Pierwszego gola z rzutu karnego zdobył już w pierwszej minucie.

WYNIKI: Tęcza Wysocko – Orkan Zapałów 4:1 (3:0) Wielgos 2, Cichocki 22, M. Rachfalski 45, Konopa 52 - Dańczuk 90;

Wiraż Chłopice – KS Węgierka 3:1 (2:1) Łukasiewicz 22, Wiznicja 26, Czyż 60 - Lizak 14;

Victoria Kidałowice – Dąb Dobkowice 4:1 (3:0) Kossak 1-karny, 25, 60, M. Olech 60 - Rokicki 69;

PRO-100 Wietlin – Czarni Pawłosiów 0:3 (0:3) Balabukh 3, 30, Krysa 35;

Korona Tuchla – Delin Munina 3:1 (2:1) Kraszewski 23, Fejkiel 45, 55 - Blok 15;

KS Koniaczów – Łęk Ostrów 0:3 (0:0) Trelka 55, Oronowicz 68-karny, Stopa 75;

Błękitni Pełkinie – LKS Manasterz 2:0 (0:0) Moszczyński 70, D. Rupar 85;

Strażak Sośnica – Ostrovia Wola Buchowska 5:1 (4:1).

Przeworsk

Sobota nie należała do szczęśliwych dla beniaminków A Klasy grupy przeworskiej. Sobol musiał uznać wyższość faworyta z Krzeczowic. Cresovia już do przerwy zdobyła dwa gole i pewnie kontrolowała mecz. W drugiej połowie, zawodnicy z Krzeczowice dołożyli jeszcze jedno trafienie i pewnie zaksięgowali trzy punkty. Podobny przebieg miał mecz w Świętoniowej. Tam również faworyt z Łopuszki do przerwy zdobył dwie bramki.

W drugiej połowie Alabaster dołożył kolejne trafienie, jednak Wisłok w odróżnieniu od Sobola zdołał zdobyć honorową bramkę po strzale Karola Mroszczyka. W meczu dwóch spadkowiczów z okręgówki remis, choć Promyk jeden punkt wywalczył tuż przed końcem meczu.

Sobol Niżatyce - Cresovia Krzeczowice 0:3 (0:2)

Bramki: Mokrzycki dwie, D. Białogłowski.

NIżatyce: Kamiński – K. Zając, Buczek, Telega (28 Mączka), Kaszuba – Kłos, Kałamarz, Kucha, Gruz – Cygan (9 Skóra, 63 Czopor). Trener Artur Grzebyk.

Krzeczowice: Żygadło (85 Zięba) – D. Białogłowski, M. Zając, Hołub, Motyka – Bober, Dziedzic (71 A. Grzebyk), P. Białogłowski (78 A. Białogłowski), Gonciarz (46 P. Grzebyk) – Chliszcz (58 A. Zając), Mokrzycki (80 Czuba). Trener Karol Sołek.

Sędziował Lis (Jarosław). Widzów: 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisłok Świętoniowa - Alabaster Łopuszka Wielka 1:3 (0:2) Mroszczyk – D. Zając dwie, Gwizdała;

GKS Majdan Sieniawski - Start Mirocin 0:2 (0:1) Kiper 27, 70;

UNUM Babice - San Gorzyce 2:0 (1:0) A. Pawłowski, Mateusz Pawłowski;

Sokół Studzian - Zorza Jagiełła 2:3 (1:2) Karol Lemiech, P. Jarosz – Rupar trzy;

Błyskawica Rozbórz - Gorliczanka Gorliczyna 5:3 (2:2) Krawczyk 9, Tarociński 45, 73, Kiper 53, 67 – Wojtas 25, 29, Kowal 86;

Promyk Urzejowice - Błękitni Grzęska 2:2 (0:1)
Domka 15-karny, Solarz 58 – Wąsacz 74, 89.

Przemyśl

Czuwaj miał sporo problemów z pokonaniem beniaminka z Olszan. Zwycięstwo przemyślanom zapewnił jednak pod koniec spotkania Radosław Piżyński, który świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze słupka.

Czuwaj Przemyśl – Korona Olszany 1:0 (0:0)

Bramka: Piżyński 83.

Czuwaj: Aleksander – Jach, Szczepanik, Folwarski, Nakonechnyi żk, Girczak (30 Piżyński), Kamiński, Kocaj (75 Szybiak), Łuc (65 Ledwożyw), D. Pałys, M. Pałys żk. Trener Piotr Błażkowski.

Korona: Mateusz Chawa – Mariusz Chawa (60 K. Farian), Czuryk żk, W. Farian, Grochoła (75 Chryniak), Kruk, Kurylak, Pankiewicz (75 Sikora), Szacki, Wielgosz. Trener Andrzej Zwoliński.

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: LKS Nakło – Tęcza Kosienice 2:1 (0:1) Kierepka 51, Smoła 60 - Pacanowski 30;

Orzeł Torki – LKS Batycze 1:1 (0:1) Łapisz 65 - Kiernozek 25;

Bizon Medyka – Fenix Leszno 0:2 (0:1) Taras, Tłumak;

Wiar Krówniki – GKS Orły 1:2 (1:0) Czekański 25– Kiełtyka 70, Łuc 80;

Korona Trójczyce – Wiar Huwniki 2:3 dla gospodarzy: Majcher 6, 19;

LKS AD-MOT Ujkowice – Artmax Pikulice 3:1 (2:1) Mazur 20, K. Stachura 40, Dacko 55 – Marmura 10,

awansem Grom Wyszatyce – Pogórze Dubiecko 4:1 (0:1) Lis 49, Obszarny 67, Hamryszczak 81, Bednarz 89 - K. Banaś 25.

Lubaczów

Gwiazda Wielkie Oczy wygrała na własnym obiekcie z Błękitnymi Futory 3:2. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Sęga II. W drugiej połowie bramkę na 3:0 dla gospodarzy zdobył Józef Hołobud. Dopiero końcówka spotkania należała do Błękitnych. Najpierw bramkarza Gwiazdy pokonał Dariusz Żrałka, a chwilę później kontaktowego gola zdobył Marcin Kowal.

Goście do końca walczyli o korzystny wynik, jednak mecz zakończył się zwycięstwem Gwiazdy. Po osiem goli obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionach w Młodowie i Horyńcu. Zryw przegrał u siebie z Unią Łukawiec 3:5, natomiast Zdrój Horyniec wygrał z Zalewem Stary Lubliniec 5:3. Sporo bramek padło również w Wólce Krowickiej, gdzie miejscowy Rolnik wygrał z Czarnymi Oleszyce 4:3.

WYNIKI: Gwiazda Wielkie Oczy – Błękitni Futory 3:2 (2:0) Tomasz Sęga II 3, 20, Hołobud 60 – D. Żrałka 78, M. Kowal 85;

Zryw Młodów – Unia Łukawiec 3:5 (2:1) Szmagara 10, R. Szpyt 40, Kuziemski 90+2 – Szkoła 4, Szyk 47, 87, 90+2, Krzyszkowski 61;

Zdrój Horyniec – Zalew Stary Lubliniec 5:3 (4:2) Mazurkiewicz dwie, Bułas dwie, Maszlanka – Kasperski, D. Bielecki, Bembenek;

Juwenia Cieszanów – Victoria Stary Dzików 1:1 (0:0) dla gospodarzy: Wawrów 60;

Ursus Dachnów – Graniczni Krowica 0:5 (0:3) M. Chomyszyn 8, 41, A. Ryś 25, Tomasz Furgała 69, Terech 80;

Rolnik Wólka Krowicka – Czarni Oleszyce 4:3 (1:0) Kornaga 20, 75, D. Ilnicki 46, Piotr Hanus 80 z wolnego – Sałek 53, 87, Mazur 75;

Huragan Basznia Dolna – Start Lisie Jamy 0:4 (0:2) Sikora 26, P. Kubiszyn 45, W. Antoniów 47, 62.