Kickboxing: Zawodnicy z Jarosławia i Pstrągowej z medalami mistrzostw Polski

Tomasz Strzębała
Wśród rywalizujących o medale nie zabrakło ekip z naszego regionu
Wśród rywalizujących o medale nie zabrakło ekip z naszego regionu Tomasz Strzębała i arch. KSW Sokół
Przez trzy dni, od piątku 10 marca do niedzieli 12 marca w jarosławskiej hali MOSiR odbywały się mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w kickboxingu w formule kick light. Medale wywalczyli między innymi reprezentanci Sokoła Jarosław oraz Diamentu Pstrągowa.

Turniej zgromadził 305 zawodników reprezentujących 74 kluby z całej Polski. - Pod wieloma względami było, to wydarzenie innowacyjne, ponieważ odbyły się dwie uroczyste gale finałowe, pierwsza, sobotnia dla juniorów i niedzielna dla grupy seniorskiej - mówi Jacek Bronowski, trener i szef KSW Sokół Jarosław, organizator zawodów.

Wśród rywalizujących nie zabrakło ekip z naszego regionu. Oprócz, gospodarzy KSW Sokół Jarosław, walczyli też zawodnicy Diamentu Pstrągowa, Centrum Aktywności Fizycznej Rzeszów, KSW Karim Team Przeworsk, KS Oyama Rzeszów i UKS Spartan Jasło.
Juniorzy swoje pojedynki toczyli od piątku w formie walk eliminacyjnych. W tej grupie najlepiej z naszych spisał się Igor Bronowski, który dotarł aż do finału i wywalczył po raz drugi tytuł mistrza Polski, pokonując w decydującym starciu Juliana Biernata z Boksingu Zielona Góra. Równocześnie skład sędziowski uznał Igora najlepszym juniorem mistrzostw.

Walki eliminacyjne dla grupy seniorów i weteranów odbywały się w niedziele. Pojedynki były zacięte i dramatyczne. Wśród seniorów z naszych zawodników najlepiej wypadł Wojciech Buś (Diament Pstrągowa), który zdobył srebrny medal w kat. do 89 kg. Trzecie miejsce przypadło dla Łukasza Nietrzeba (KSW Sokół Jarosław). Na najniższym stopniu podium uplasowali się też Karol Czyż (Diament Pstrągowa) w kat. 94 kg wśród juniorów oraz Sebastian Szala (KSW Sokół Jarosław) w kat. 84 kg wśród weteranów. W grupie kobiet tytuł mistrza Polski zdobyła Katarzyna Świzdor (KSW Sokół Jarosław) w kat. 50 kg, wśród seniorek, zaś trzecie miejsce Sylwia Bancer (Diament Pstrągowa) w kat. 65 kg również wśród seniorek.