Katarzyna Zdziebło bez złota mistrzostw Polski. Brąz Artura Brzozowskiego

Katarzyna Zdziebło ze spokojem przyjęła brak mistrzostwa Polski. Pełną moc chce pokazać w stolicy Węgier pap.pl
Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) zdobyła srebrny medal w chodzie na 5 000 m podczas mistrzostw Polski, które odbywają się w Gorzowie. Artur Brzozowski (KKL Stal Stalowa Wola) wywalczył brązowy medal w chodzie na 10 000 m.

Chodziarka z Mielca, która w minionym roku zachwyciła i zaskoczyła startem na mistrzostwach świata (dwa srebra), na krajowym podwórku dominowała od ładnych paru lat, ale w Gorzowie musiała uznać wyższość Olgi Chojeckiej. Zawodniczce WLKS Nowe Iganie nie przeszkadzała dżdżysta pogoda, wynikiem 21:29.24 pobiła „życiówkę” i była lepsza od mielczanki o 15 sekund.

Nasza lekkoatletka na wicemistrzostwo jednak nie narzeka.

Jest spoko. Można wygrać ze słabym wynikiem, można przegrać z dobrym, a ja ze swojego jestem zadowolona. Jestem w trakcie obozu w Spale, start był treningowy i na ten moment wynik jest w porządku. Nie był to mój dzień, jeśli chodzi o technikę, jest co poprawiać, ale do mistrzostw świata w Budapeszcie zostało jeszcze trochę czasu

podsumowała chodziarka Stali.

Tuż za podium uplasowała się Anna Zdziebło, młodsza siostra Katarzyny.

– Biorąc pod uwagę klasę konkurentek, to raczej spodziewałam się takiej pozycji. Z drugiej strony czas wykręciłam raczej średni – komentuje Anna.

Do Gorzowa przyjechał przeziębiony, ale z medalem do domu wróci Artur Brzozowski. Zawodnik KKL Stal Stalowa Wola uzyskał rezultat 42:53.74, stanął na najniższym stopniu podium i generalnie był zadowolony ze swojego startu.

Wygrał Maher Ben Hlima (RKS Łódź). Tunezyjczyk z polskim paszportem uzyskał wynik 40:35.48. Wicemistrzem został mistrz olimpijski Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej,42:11.81).

W eliminacjach 200 metrów swój bieg pewnie wygrał Albert Komański (Resovia). Finał w sobotę tuż przed godziną 18.