Judocy Millenium Rzeszów najlepsi w Krośnie

Przemysław Markocki
Młodzi judocy UKJ Millenium Rzeszów z medalami i dyplomami.
Młodzi judocy UKJ Millenium Rzeszów z medalami i dyplomami. archiwum
Aż 28 medali wywalczyli młodzi judocy Millenium Rzeszów podczas mistrzostw województwa podkarpackiego, które odbyły się w Krośnie.

15 złotych, 11 srebrnych i 2 brązowe medale - to dorobek zawodników UKJ Millenium Rzeszów podczas mistrzostw Podkarpacia w Krośnie. Podopieczni Piotra Majchera zdobyli najwięcej medali i zwyciężyli w punktacji klubowej.

Po złote krążki sięgnęli: Maciej Wilk (kat. 60 kg), Rafał Skrzat (55 kg), Dominik Janda (73 kg), Joanna Woźniak (52 kg), Kamila Woźny (70 kg), Daniel Krempeć (73 kg), Kacper Wierzbicki (50 kg), Jakub Sala (35 kg), Filip Mikluszka (43 kg), Szymon Cużytek (40 kg), Krzysztof Kwaśniak (25 kg), Wiktor Mazur (28 kg), Adam Kudela (30 kg), Michał Lipski (22 kg) i Adrian Dereń (31 kg).

Srebrne medale wywalczyli: Norbert Majcher (55 kg), Marcin Skrzat (60 kg), Arkadiusz Drąg (50 kg), Marcin Pięta (38 kg), Kacper Łokaj (45 kg), Natalia Żmuda (32 kg), Piotr Ruszel (30 kg), Krystian Urbański (39 kg), Bartosz Łokaj (33 kg), Paweł Surdel (22 kg) i Adam Dereń (27 kg).

Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Baran (66 kg) i Maciej Czekaj (29 kg).
Z dobrej strony pokazali się także judocy Piętnastki Krosno (22 medale - 9 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych), którzy w punktacji klubowej zajęli drugiej miejsce. Trzecia pozycja przypadła ASW Judo Jasło.

W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 15 z Krosna przed SP nr 12 z Rzeszowa i SP z Zespołu Szkół w Brzyskach.

W krośnieńskich zawodach wzięło udział łącznie 145 zawodników z 6 klubów - Millenium Rzeszów, Piętnastka Krosno, ASW Judo Jasło, MOSiR Jasło, Akademia Judo Rzeszów, Kolping Jarosław.