II liga kobiet. Patria Sędziszów uległa Pogoni Proszowice

Marcin Jastrzębski
Sędziszowianki po czterech zwycięskich meczach przegrały u siebie z Pogonią Proszowice. Marcin Jastrzębski
Patrii nie udał się rewanż za porażkę na własnym parkiecie (1:3) w pierwszym meczu (piątkowy rewanż na prośbę przyjezdnych również został rozegrany w Sędziszowie).

Sędziszowianki grały ospale, popełniały mnóstwo błędów. - Dziewczyny myślały, że mecz się sam wygra, zagrały bez zaangażowania. Jednak ta porażka wielkiej krzywdy nam nie wyrządza - tłumaczył Bogdan Dudek, trener miejscowych.

W pierwszym secie miejscowe bardzo często myliły się na przyjęciu, a ich ataki były nieprzygotowane. Przyjezdne niczego specjalnego nie pokazały, ale mądra gra blokiem i masa własnych błędów Patrii pozwoliła im wygrać pierwsze dwa sety.

W ataku nie szło Irenie Matejek i Żanecie Baran, za rzadko kończyły akcję mocnymi, skutecznymi atakami.

Trzeci set to popis podopiecznych Bogdana Dudka, które zaskoczyły rywalki przede wszystkich świetną grą w obronie i dużo lepszym przyjęciem.

Jednak w czwartym secie sędziszowianki znów sprezentowały Pogoni kilka punktów i przez większą jego część musiały gonić wynik. Końcówkę czwartego, podobnie jak i pierwszego seta lepiej zagrały przyjezdne i wygrały to spotkanie.

PATRIA SĘDZISZÓW - POGOŃ PROSZOWICE 1:3 (23:25, 20:25, 25:13, 23:25)

PATRIA: Baran, Chmura, Chmiel, Hajduk, Matejek, Bartnicka, Wrona (libero) oraz Ruszel, Młocek, Broszkiewicz, Zielińska.

POGOŃ: Koperczak, Żyła, A. Oraczewska, P. Podsiadło, Rydzyńska, Woźniak, Obrzut (libero) oraz Przybyło, Łojek, K. Podsiadło

SĘDZIOWALI Robert Bronisz i Artur Janczarek (Lublin). WIDZÓW 200.