II liga kobiet. Bolesław Rzeszów lepszy od Karpat Krosno

Marcin Jastrzębski
Zwycięstwem podopiecznych Zbigniewa Barszcza zakończył się derbowy pojedynek, który trzymał w napięciu do ostatnich piłek. Bardziej ograne krośnianki musiały uznać wyższość rzeszowianek.

Niespodziewanie łatwo pierwszego seta wygrały miejscowe. Trener krośnianek Marzena Solska-Szepieniec z niedowierzaniem patrzyła na grę swoich dziewczyn, który nie umiały odgryźć się rywalkom.

Bolesław imponował zróżnicowanym atakiem i grą w obronie. Całkiem inaczej wyglądały następne dwa sety. Przyjezdne poprawiły przyjęcie i mogły skutecznie atakować. Grały zdecydowanie lepiej na zagrywce.

Rzeszowianki poprawiły się w czwartej odsłonie. Gdy wydawało się, że na pewno zwyciężą (24:21) przyjezdne postawiły sobie za cel skończenie tego meczu po czterech setach. Odrobiły straty, lecz w grze na przewagi lepiej atakowały gospodynie.

Tie-break lepiej rozpoczął się dla miejscowych, które tym razem 4 punktową przewagę utrzymały do końca.

- Popełniałyśmy za dużo błędów, często niewymuszonych w rozegraniu. Chciałyśmy iść za ciosem, celem było skończenie spotkania po czwartym secie. Uniemożliwiły nam to własne błędy. Złe wejście w tie-breaka wprowadziło nerwowość i później nie sposób było dogonić rywalki - mówiła Joanna Paluch, środkowa Karpat.

- Mecz walki. Cieszymy się, że udało nam się utrzymać odpowiednią koncentrację w piątym secie. Dwa punkty w starciu z takim rywalem są bardzo cenne - podkreślał Zbigniew Barszcz, trener Bolesława.

Bolesław V LO Rzeszów - PWSZ Karpaty Krosno 3:2 (25:17, 19:25, 18:25, 28:26, 15:11)

Bolesław: Baran, Grzegorczyk, Kazała, Wilk, Świątek, Mazur, Filipowicz (libero) oraz Szymańska, Dorosz i Pelczarska.
Karpaty: Kopeć, Paluch, Dziadosz, Machowska, Beda, Warzocha, Bielecka (libero) oraz Wąż, Witkoś, Marszałek.