Hokej, 2 liga słowacka. Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok pokonali lidera [RELACJA, ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz
Sanoczanie sprawili małą niespodziankę ogrywając lidera.
Sanoczanie sprawili małą niespodziankę ogrywając lidera. TOMASZ SOWA
Drużyna Ciarko KH 58 rozpoczęła sezon od trzech porażek, ale potem nastąpił zwrot o 180 stopni i trzy kolejne mecze zakończyły się zwycięstwami. O wzroście formy najlepiej świadczy fakt, że w ostatnią sobotę sanoczanie ograli lidera. W rolach głównych wystąpili sprowadzeni niedawno zawodnicy, zdobywając większość bramek.

Początek należał do Słowaków, groźnie strzelali m.in. Artem Dmitriev i Peter Filipiak, ale od połowy pierwszej tercji zespół z Sanoka jakby poczuli, że nie taki lider straszny. Najpierw dwóch okazji nie wykorzystał Konrad Filipek, a tuż przed syreną po kapitalnej kombinacji nieznacznie pomylił się Maciej Witan. Patrząc na grę nie było widać, która ekipa zajmuje 1. miejsce, a która plasuje sie w dolnych rejonach tabeli.

W szatni gości musiało paść kilka ostrych słów, bo drugą część spotkania rozpoczęli z animuszem. Jeden z miejscowych zawodników szybko złapał karę, rozpoczęło się ostrzeliwanie ich bramki i w końcu Ivan Zorvan trafił z bliska, otwierając wynik. Wydawało się, że mając korzystny rezultat drużyna z Rimavskiej Soboty zacznie kontrolować grę, tymczasem stracony gol tylko podrażnił hokeistów Ciarko KH 58. Szybko wykorzystali grę w przewadze, a wyrównującego gola zdobył Kamil Olearczyk po znakomitym podaniu Petera Bartoša (resztą rutynowany Słowak imponował formą, a swobody w jeździe na łyżwach może mu pozazdrościć niejeden młokos). Cztery minuty później było już 2:1 po golu Dawida Majocha, który przytomnie wykończył składną akcję. Za moment okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Maxim Kondraszow.

Wielu kibiców sądziło, że w ostatniej tercji będzie obrona korzystnego wyniku, tymczasem nic bardziej mylnego. Sanoczanie nadal groźnie atakowali, czego efektem kolejne bramki. Najpierw dobrych okazji nie wykorzystali Bartoš i Filipek, ale potem skuteczność została poprawiona. Na 3-1 trafił Kondraszow, wykańczając szybką kontrę. A w końcówce, podczas gry w podwójnej przewadze, ponownie na listę strzelców wpisał się Majoch. Słowaków stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki, bo minutę przed końcem precyzyjnym uderzeniem popisał się Dmitriev.

OPINIE:

Marcin ĆWIKŁA, trener Ciarko KH 58: - Kibice byli dziś niesamowici. Poprowadzili naszych zawodników do zwycięstwa nad liderem. Przy takiej publiczności chce się grać. Nie da się ukryć, że drużyna dostała skrzydeł, odkąd wzmocnił ją Peter Bartoš. Coraz lepiej do zespołu wchodzą też Dawid Majoch i Maxim Kondraszow, którzy wpisali się na listę strzelców. Zagraliśmy lepiej niż w poprzednich spotkaniach, z większą dyscyplina taktyczną.

Dawid MAJOCH, autor dwóch bramek: - Nie ważne, kto strzela bramki, ważne, żebyśmy wygrywali. Kluczem do zwycięstwa była solidna defensywa i poprawa skuteczności. Zawsze łatwiej wygrać mecz, gdy się strzela 4 bramki, niż wtedy, gdy tylko 1. Jako drużyna "rośniemy" i powinniśmy to pokazać w kolejnych pojedynkach.

CIARKO KH 58 SANOK – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 4:2

Tercje: 0:0, 2:1, 2:1.

Bramki: 0:1 Zorvan 23 (Dmitriev, Buda), 1:1 Olearczyk 28 (Bartoš, Wilusz), 2:1 Majoch 32 (Ćwikła, Demkowicz), 3:1 Kondrashov 47 (Filipek, Dobosz), 4:1 Majoch 58 (Witan, Rąpała), 4-2 Dmitriev 59 (Vilchinskiy, Slovák).

Ciarko KH 58: Hućko – Rąpała, Olearczyk, Bartoš, Wilusz, Witan – Demkowicz, Glazer, Bielec, Majoch, Ćwikła – Mazur, Bednarz, Filipek, Kondraszow, Dobosz. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

HKM: Križan – M. Slovák, Majerík, Šagát, J. Slovák, Filipiak – Luchnikov, Nociar, Moroz, Dmitriev, Vilchinskiy – Škantár, Matúška, Fiľo, Zorvan, Buda. Trener Ján Podkonický.

Kary: 8 – 14 minut. Strzały: 19 – 19. Widzów: 1500

POZOSTAŁE WYNIKI: HK 2016 Trebišov – HK Sabinov 6:4, HK Bardejov – MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 8:4, HC Rebellion Gelnica – MHK Kežmarok: mecz przerwany w 39. minucie (przy stanie 3:1) z powodu mgły na lodzie.