Futsal. Vivaldi Chuwdu Dukla wygrało pierwszy raz w sezonie. Wielkich emocji dostarczyły też derby GAP Zarzecze - Futsal Team Przeworsk

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
W 2 lidze oba spotkania były bardzo wyrównane, a ich losy ważyły się do samego końca. W lubaczowskiej 3 lidze trzy punkty bez gry wywalczył MAAWsport, lider rozgrywek.

2 liga

GAP Zarzecze - Futsal Team Przeworsk 5:6 (1:2)

Bramki: Krajewski 19, Pawlak 24, 29, Raba 25, Gaweł 36 - Nikanowycz 2, 21, 39, Broda 17, Struś 21, Kijanka 26.

Zarzecze: Lis, Mikus - Sobolewski, Raba, Pawlak, Garbarz oraz Kondracki, Krajewski, Gil, Gaweł. Trener Mariusz Surmiak.

Przeworsk: Wołowiec - Struś, Strączek, Nikanowycz, Broda oraz Bober, Najsarek, Kijanka, Salwach, Pawlik, Duży. Trener Marcin Laska.

Mecze derbowe między tymi drużynami zawsze dostarczały wielu emocji i nie inaczej było tym razem. Drużyna z Zarzecza, w przypadku wygranej, mogła zrobić ogromny krok w stronę wygrania ligi. Tak się jednak nie stało i teraz rozgrywki nabiorą prawdziwych rumieńców.

Goście rewelacyjnie zaczynali obie połowy, co cały czas stawiało ich w lepszej sytuacji. Miejscowi się jednak nie poddawali i w 36. minucie doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a wygraną zapewnił im w końcówce Andrij Nikano-wycz, dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu. Tym samym Zaczecze straciło pierwsze punkty w sezonie.

Góral Tryńcza - Vivaldi Chuwdu Dukla 4:5 (3:2)

Bramki: Pietluch 1, 18, Czyrny 7, Kalin 39 - Mierzejewski 3, Zima 19, Rymarczyk 32, Prętnik 34, Kuliga 38.

Góral: Przewrocki - Wilk, Pietluch, Czyrny, Dadak oraz Duży, Misiąg, Luch, Kalin, Hajduk, Drożdżal, Aab. Trener Robert Kurosz.

Vivaldi: Bogacz - Kuliga, Mierzejewski, Krzywda, Frączek oraz Zima, Rymarczyk, Prętnik, Moszczyński. Trener Patryk Krzywda.

Już sam początek zwiastował, że będzie to bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli jednak miejscowi i zanosiło się na to, że ekipa z Dukli na pierwszą wygraną będzie jeszcze musiała zaczekać. W końcu jednak przyjezdni w krótkim czasie zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. W 38. minucie „poprawił” Dawid Kuliga i nawet kontaktowa bramka Mateusza Kalina nie zdała się już na zbyt wiele.

Mecz Futsal Team Zaczernie - Stal Mielec został przełożony.

3 liga lubaczowska

WYNIKI: Czerwoni Cewków - Start Lisie Jamy 3:8 (1:5) Żyła, Nieckarz, Rokosz - Hawrylak trzy, Witko dwie, Jarosiewicz dwie, Kubiszyn; Pogoń-Sokół Lubaczów - Roztocze Narol 9:2 (3:1) Hojdak cztery, Batycki dwie, Sopel, Szwłoga, Cisek - Banaś, Wojdyło; Czarni Oleszyce - MAAWsport 0:5 walkower - drużyna Czarnych nie stawiła się na meczu.

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Transfery i sparingi 1, 2, 3 i 4 ligi piłkarskiej

To były bale. 59 lat plebiscytu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Najchętniej czytane artykuły sportowe 2018 roku

Janusz Białek, piłkarski trener: Stal Rzeszów bez awansu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji [STADION]