Pierwsze na Podkarpaciu OBI szuka pracowników

Dodano: 10 maja 2011, 21:00 Autor:

Wmurowanie aktu erekcyjnego oficjalnie rozpoczęło pierwszy etap budowy największego na południu Podkarpacia kompleksu handlowego.

Jako pierwszy na granicy Krosna i Miejsca Piastowego powstanie supermarket OBI. Ma być gotowy jesienią.

Kompleks powstaje na ponad 8-hektarowej działce przy krajowej 28. Będzie miał prawie 30 tys. metrów kwadratowych. W centrum handlowym znajdzie pracę ok. 400 osób.

Dziś oficjalnie rozpoczęłto pierwszy etap inwestycji – budowę supermarketu OBI. To pierwsza na Podkarpaciu inwestycja koncernu, oferującego produkty dla domu i ogrodu.

– Obiekt należy do największych w naszej sieci, zajmie ponad 10 tys. m. kw. – mówi Wolf Niermann, dyrektor operacyjny OBI Polska.

Hipermarket ma być gotowy w ciągu czterech miesięcy. OBI liczy nie tylko na klientów z Podkarpacia, ale także ze Słowacji, gdzie koncern nie ma jeszcze swoich sklepów. Zakupy w OBI mieszkańcy regionu będą mogli zrobić w październiku. Firma już rozpoczęła rekrutację pracowników na swojej stronie internetowej.

– Planujemy zatrudnienie ok. stu osób, na różnych stanowiskach – zapowiada Adam Rosiński z zarządu OBI Polska.

Supermarket OBI to pierwszy etap inwestycji, której wartość wyniesie blisko 20 mln zł. Właścicielem 8-hektarowego terenu przy krajowej 28 jest Rank Progress, firma inwestycyjno-developerska z Legnicy, specjalizująca się w budowie dużych centrów handlowo-usługowych w średnich miastach. To pierwsza jej inwestycja na Podkarpaciu, kolejna (26 tys. m.kw.) jest planowania w Jarosławiu, gdzie już zostały wykupione grunty.

Obok OBI, w kompleksie, (który nazywa się Park Handlowy Miejsce Piastowe) powstanie - na powierzchni 18 tys. kw. - supermarket spożywczy (Carrefour, Tesco, Intermarche lub Piotr i Paweł) oraz galeria handlowa z sieciowymi butikami marek, których jeszcze nie ma w Krośnie. Być może także multikino.

– Rozpoczynamy ten etap inwestycji wiosną przyszłego roku, oddanie całego kompleksu przewidujemy w IV kwartale – mówi Halina Wyborska, rzeczniczka Rank Progress.

Z oficjalnego rozpoczęcia budowy wielkopowierzchniowego obiektu zadowolony jest Marek Klara, wójt Miejsca Piastowego: – Trzy lata temu, gdy inne samorządy dyskutowały, nasi radni podjęli odważną decyzję, zezwalając na takie zagospodarowanie terenu. Dziś możemy cieszyć się z wymiernych zysków.

Inwestor przekazał gminie prawie pół miliona zł darowizny. Skorzystali mieszkańcy, którzy sprzedali swoje grunty po atrakcyjnych cenach.

– Szacujemy, że po uruchomieniu OBI do kasy gminy wpłynie rocznie 250-300 tys. zł podatku a docelowo nasz budżet zasilać będzie rocznie 600-700 tys. zł – dodaje wójt Klara. – Takie centrum to także miejsca pracy dla mieszkańców i prestiż dla gminy.

Przy kompleksie powstaje parking na 380 miejsc. Inwestor ma także przebudować odcinek krajowej 28 tak, by zapewnić bezpieczny wjazd i wyjazd z centrum handlowego.

Czytaj więcej o:
  • galeria handlowa
  • inwestycje
  • Krosno
  • Miejsce Piastowe
  • OBI
  • Podkarpacie
  • zakupy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.