Mayland zostaje w Rzeszowie i zbuduje Bella Dolinę!

Dodano: 7 kwietnia 2011, 17:48 Autor:

Po wielomiesięcznych negocjacjach dzisiaj udało się wreszcie ustalić warunki zamiany działek między miastem a francuską firmą Mayland. Bella Dolina powstanie w Rzeszowie.

W zamian z hektar miejskiego terenu dostaniemy cztery, a Francuzi do zamiany dopłacą 1,2 mln zł.

Francuski inwestor jest właścicielem 30 ha gruntów w rejonie ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Na przeciwko Agrohurtu chce budować centrum handlowo – rekreacyjne Bella Dolina. Do rozpoczęcia inwestycji brakuje mu jednak 2 ha działek przecinających przez środek jego teren. Dlatego jeszcze w ubiegłym roku Francuzi zaproponowali miastu zamianę terenów. W sierpniu zgodzili się na to rzeszowscy radni.

W listopadzie wydawało się, że transakcja jest bliska finalizacji. Niespodziewanie władze Rzeszowa się z niej wycofały, argumentując, że w interesie miasta leży sprzedaż terenów w przetargu nieograniczonym. Na wniosek prezydenta na sesję kilkakrotnie wchodził punkt zezwalający miastu na sprzedaż działek. Radni jednak się na to nie zgodzili, a pod koniec marca przyjęli uchwałę, w której domagają się od prezydenta zamiany terenów, jaką przegłosowali w ubiegłym roku. Podczas sesji przedstawiciele Maylandu zapowiedzieli, że jeśli szybko nie dogadają się w tej kwestii z urzędnikami, firma zrezygnuje z inwestycji i wystąpi przeciwko miastu do sądu o wielomilionowe odszkodowanie. W tej sytuacji rozmowy z inwestorem nabrały rozpędu. Dzisiaj po południu strony osiągnęły porozumienie.

- Wynegocjowaliśmy zamianę na bardzo korzystnych dla miasta warunkach. Za hektar naszego terenu, na który składa się pięć działek dostaniemy cztery hektary. Firma przelała na miejskie konto także 1,2 mln zł – mówi Grzegorz Tarnowski, dyr. Biura Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zgodnie z planem zagospodarowania na pozyskanym od inwestora terenie miasto wybuduje parking "park&ride”.

- To część naszego dużego projektu integrującego transport publiczny. Mieszkańcy będą mogli zostawiać tu auta, a bilet parkingowy posłuży im jako bilet komunikacji miejskiej – tłumaczy Roman Holzer, wiceprezydent Rzeszowa.

Zamiana nie objęła wszystkich terenów należących do miasta. We władaniu gminy został hektar działek lezących na obrzeżach terenów Maylandu, który jednak nie blokuje rozpoczęcia inwestycji.

Jarosław Więckowski, dyr. ds. rozwoju Mayland Real Estate jest zadowolony z osiągniętego kompromisu.

- Oczywiście, wolelibyśmy przejąć wszystkie miejskie tereny, ale osiągnęliśmy porozumienie, które w pewnym sensie satysfakcjonuje obie strony. Przede wszystkim pozwala nam wznowić prace nad naszą inwestycją. O terminach na razie nie chcę jednak mówić, bo najpierw musimy podpisać akt notarialny, a potem wrócić do prac. To się nie stanie z dnia na dzień, ale Bella Dolina w Rzeszowie powstanie – zapewnia Więckowski.

Czytaj więcej o:
  • Bella Dolina
  • budowa
  • inwestor
  • Mayland
  • porozumienie
  • Rzeszów
  • zamiana
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Elektrownia wodna w Rzeszowie będzie gotowa za pół roku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.