2 liga siatkarek. Szóstka Mielec wygrała do "4"

Miłosz Bieniaszewski
Siatkarki Szóstki Mielec mocnym akcentem zakończyły pierwszy etap rozgrywek
Siatkarki Szóstki Mielec mocnym akcentem zakończyły pierwszy etap rozgrywek Kuba Zegarliński
W ostatniej serii spotkań pierwszego etapu niespodzianek nie było i zgodnie wygrywali faworyci. Rzutem na taśmę play-off wywalczyła sobie Tomasovia.

Pierwszy etap się zakończył. Przed nami miesiąc przerwy, a w marcu rozpocznie się play-off oraz play-out. W półfinałach Grupa Azoty walczyć będzie do dwóch wygranych z Tomasovią, a San-Pajda z Szóstką. O utrzymanie natomiast walka toczyć się będzie do trzech zwycięstw. AZS UMCS zmierzy się z Radomką, a Marba z MOSiR-em.

San-Pajda Jarosław - Marba Sędziszów Młp. 3:1

Sety: 25:21, 25:11, 26:28, 25:20.

San-Pajda: Chmielewska, Trojnar, Chmielarczyk, Wisz, Saj, Grodzka, Bartyzel (libero) oraz Brzezińska, Michalska, Magierowska, Dziadosz, Makiewicz. Trener Piotr Pajda.

Marba: Mokrzycka, Mich, Stefanik, Pieprzak, Najmrocka, Piech, Bucka (libero) oraz Gola, Izworska, Maciołek, Flis. Trener Magdalena Mokrzycka.

Te mecz zostanie w głównej mierze zapamiętany ze względu na II seta, w którym jarosławianki prowadziły już 16:1. - Nie przypominam sobie takiej drugiej sytuacji - stwierdził Piotr Pajda, trener miejscowych. - To był koszmar. Totalnie się zablokowałyśmy, ogarnęła nas dziwna niemoc - dodała Magdalena Mokrzycka, trener Marby.

Radomka Radom - Szóstka Mielec 1:3

Sety: 13:25, 25:23, 15:25, 4:25.

Szóstka: Babś, Fryc, Kusik, Pasierb, N. Murdza, Szymańska, W. Murdza (libero) oraz Krycka, Daniluk. Trener Roman Murdza.

Mielczanki na własne życzenie musiały grać cztery sety. W drugiej partii prowadziły już 21:16, ale uległy rywalkom. To chyba mocno podrażniło przyjezdne, bo w kolejnej odsłonie pewnie zwyciężyły, a czwarty set to był już prawdziwy nokaut. - Chyba dziewczyny faktycznie były wkurzone, że musiały grać cztery partie - uśmiechał się Roman Murdza, opiekun Szóstki.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - MOSiR Jasło 3:0

Sety: 25:12, 25:18, 25:18.

MOSiR: Marcisz, Kosiba, Jasionowicz, Górniak, Pasterz, Khomenko, Kijak (liberoi) oraz Michalec, Trojan, Dzik, Gądek. Trener Adam Pasterz.

Przyjezdne nie postraszyły faworyzowanych rywalek, a równą walkę prowadziły jedynie w pierwszych fragmentach każdego z setów. - Za każdym razem pojawiał się przestój i przeciwniczki odskakiwały - stwierdził Adam Pasterz, trener jaślanek.

Tomasovia Tomaszów Lub. - AZS UMCS Lublin 3:1 (14:25, 25:19, 28:26, 25:20)