Piłka ręczna 1 liga. Zwycięstwa Handballu Rzeszów i JKS San Jarosław

Handball Rzeszów pokonał Varsovię.
Handball Rzeszów pokonał Varsovię. Krzysztof Kapica
To był bardzo udany weekend dla naszych drużyn. Obie nasze drużyny wygrały swoje mecze. Handball pozostaje w grze o ligowe podium.

Handball Rzeszów - Varsovia 26:25 (15:14)

Handball: Łukasiak, Kulpa - Ginalska, Tereszak, Płocica 3, Perykasza, Puchalska 3, Różycka 7, Barnowska 3, Kwater 2, Stapińska, Jamrozik 4, Zielonka, Tomaszewska 4, Dymnicka. Trener Jakub Bober.

Kary: 8 i 10 min

Widzów 100.

Pierwszy kwadrans należał do Handballu. Gospodynie po kwadransie prowadziły 10:6. W kolejnych minutach przyjezdne stopniowo odrabiały straty, by na koniec pierwszej połowy zmniejszyć przewagę miejscowych do jednej bramki. Po zmianie stron znów lepiej zaczęły rzeszowianki, które szybko zbudowały sobie pięć bramek zaliczki, a po chwili dołożyły kolejne trafienie i wydawało się, że nic im złego nie powinno się stać. Ostatnie dziesięć minut to dominacja zespołu z Warszawy. W tym czasie przyjezdne zdobyły sześć bramek, tracąc tylko jedną. Na szczęście wcześniejsza zaliczka bramkowa pozwoliła rzeszowiankom utrzymać prowadzenie do końcowej syreny.

JKS San Jarosław - AZS AWF Warszawa 25:22 (15:11)

JKS San: Pal – Szczotka 11, Chrobak, Czapla 5, Leśniak 1, Szczerek, Świerk 1, Gacek, Kasprzykowska, Galas 4, Hawryluk 3. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 6 i 0 min

Widzów 50.

Jarosławianki w porównaniu z poprzednim meczem, zagrały skuteczniej, co przełożyło się na końcowy wynik. Szczególnie w pierwszej połowie zespół z Jarosławia zagrał dobrze i wypracował sobie cztery bramki zaliczki. Po przerwie zespół z miasta nad Sanem nie pozwolił się już dogonić i zaksięgował komplet punktów. Na szczególne słowa pochwały zasłużyła Hanna Szczotka, która aż jedenaście razy pokonała bramkarki rywalek.

Inny mecz: SMS – SMS II 34:30 (17:15).