Żużlowcy Texom Stali Rzeszów z pierwszym zwycięstwem. Pokonali Kolejarza Opole 30:28. Z powodu ulewy sędzia zakończył mecz po 10. wyścigach

bell
Stalowcy w końcu wygrali
Stalowcy w końcu wygrali Paweł Dubiel
Żużlowcy Texom Stali Rzeszów w zaległym meczu pierwszej kolejki 2. ligi pokonali drużynę Kolejarza Opole 30:28. Mecz został zakończony po 10. wyścigach z powodu ulewy jak przeszła nad stadionem. To pierwsza wygrana Żurawi w tym sezonie.

Pierwszy wyścig 4:2 wygrali kolejarze. Było bez fajerwerków. Zawodnicy jak wyszli spod, tak dojechali do mety. Bartłomiej Kowalski był szybszy od Pawła Miesiąca, a Adrian Cyfer od Huberta Łęgowika. Drugi bieg był niecodzienny. Najpierw został przerwany, ponieważ sędzia uznał, że Mateusz Majcher ruszył spod taśmy zbyt szybko i dał mu ostrzeżenie. W drugiej próbie przy dojeździe do pierwszego łuku z własnej winy upadł Petr Chlupac i został wykluczony. Do trzeciej powtórki, mimo jazdy na skróty, przez murawę boiska spóźnił się na start Jakub Poczta. Pokojowo odjechali tę odsłonę Marcus Birgemose i Majcher. Stal wygrała 5:0. W trzeciej gonitwie dwójkę gospodarzy ograł Jakub Thorsell.

Czwarty wyścig też był powtarzany, ponieważ na prostej kończącej pierwsze okrążenie pojechał zbyt szeroko Poczta, zahaczył o bandę i groźnie upadł. Powtórkę wygrał Birkemose przed Cyferem i słabym Woelbertem. W piątym wyścigu na piątkę spisał się Łęgowik, który w pokonanym polu pozostawił Kowalskiego i Cyfera. Eduard Krcmar przyjechał ostatni.

Korzystający z przepisu o zastępstwie zawodnika opolanie wygrali szósty bieg 5:1. Kowalski z Polisem ograli osamotnionego Majchera, bo mający problemy z motocyklem Lampart po powtórnej wizycie w parku maszyn nie zdążył na start przed upływem dwóch minut. Przewaga gospodarzy stopniała do jednego punktu. Po kolejnym wyścigu, w którym pewnie zwyciężył Thorsell, a ostatni był Woelbert (za młodym Czechem Chlupacem), jednym oczkiem przeważali goście. Za chwilę stalowcy odbili prowadzenie (24:23). Lampart wyprzedził Thorsella, a bardzo dobrze spisujący się Birkemose był lepszy od Cyfera. Kibice i zawodnicy patrzyli z niepokojem w niebo, bo nad stadionem gromadziły się czarne chmury i zaczęło padać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

2 liga. Żużlowcy Texom Stali Rzeszów pokonali Kolejarza Opol...

Tymczasem goście wygrali bieg numer 9 dubletem i znów się wysforowali na prowadzenie. Na trybunach była konsternacja, bo Kowalski z Polisem ograli Miesiąca i jadącego za Woelberta Birkemose. Texom Stal odrobiła straty już w następnej odsłonie wygrywając po raz drugi tego wieczora 5:0. Pierwszy był Krcmar, drugi Łęgowik. Wcześniej Thorsell został wykluczony za drugie ostrzeżenie, a Poczta nie był zdolny do jazdy. Na stadionie lunęło jak z cebra. Sędzia przerwał spotkanie. Następnie podjął decyzję o jego zakończeniu.

Przed prezentacją kibice i obie drużyny minutą ciszy i oklaskami uczcili pamięć Lee Richardsona, brytyjskiego żużlowca, który startował w barwach PGE Marmy Rzeszów i 10 lat temu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu poniósł śmierć.

Trener Marcin Sekula

NCD – 66,73 s. - uzyskał w 1. wyścigu Bartłomiej Kowalski. Sędziował Bartosz Ignaszewski (Rybnik). Widzów ok. 3500.