Zespół Kornele drugim Wicemistrzem Świata Show Dance!

Beata Terczyńska
Rzeszowski zespół taneczny Kornele reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Show Dance, które odbyły się w niemieckim mieście Riesa. Kadra licząca 68 osób wróciła z dużymi sukcesami. Archiwum Korneli

Na pierwszy ogień do walki stanęły nasze najmłodsze tancerki z dziecięcej formacji. Wykonały układ "Owczy los". Zajęły 4 miejsce. Juniorki, na ponad 20 startujących zespołów z całego świata, m.in. Kanady, Włoch, Danii, Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Szwajcarii, zakwalifikowały się do ścisłego finału i zajęły 5 miejsce.

Na koniec na scenie prezentowali się seniorzy. Natalia Brągiel i Marek Szajnar w duecie "Zaufanie", otarli się o finał, zajmując 8 miejsce. Z kolei mini formacja seniorska, na 27 startujących, uplasowała się na 12 pozycji.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni dzień zawodów. Formacja seniorska w choreografii "Pełnia" znalazła się w światowej czołówce najlepszych zespołów na świecie. Formacja dumnie obroniła tytuł drugich Wicemistrzów Świata! Niepokonana została jedynie formacja ze Słowenii i Niemiec- gospodarze mistrzostw.

Zespół Kornele niespełna miesiąc temu był również na Mistrzostwach Świata w kategorii tanecznej Jazz Dance, które odbyły się w Wetzlar k. Frankfurtu gdzie zdobyły tytuł Mistrza Świata w kategorii formacji 31+, oraz 4 miejsce w kategorii formacji powyżej lat 16, przegrywając jedynie z Kanadą i Norwegią.

To były bardzo pracowite i owocne miesiące dla zespołu Kornele. Teraz w planach zespołu jest kilka występów na terenie województwa.

Zespół to ponad 170 entuzjastów tańca, działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie w kilku grupach taneczny. Obecnie kierownikiem artystycznym i choreografem jest pani Magdalena Mucha a współpracują z nią Marta Mucha, Adrianna Sołek, muzyk Jarosław Babula oraz pani Ewa Szczygieł.