Za darmo zbadaj się pod kontem osteoporozy. Biała Sobota w...

  Za darmo zbadaj się pod kontem osteoporozy. Biała Sobota w rzeszowskiej Pro-Familii

  af

  Nowiny

  Nowiny

  Za darmo zbadaj się pod kontem osteoporozy. Biała Sobota w rzeszowskiej Pro-Familii

  ©Pro-Familia w Rzeszowie

  Przyjdź na Białą Sobotę do Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie. Tego dnia specjalista reumatolog wykonywać będzie bezpłatnie badanie w kierunku diagnostyki osteoporozy - densytometrie, czyli pomiar gęstości mineralnej kości.
  Za darmo zbadaj się pod kontem osteoporozy. Biała Sobota w rzeszowskiej Pro-Familii

  ©Pro-Familia w Rzeszowie

  Osteoporoza to choroba, która obiera sobie na cel układ kostny w całym organizmie. Powoduje jego osłabienie, a także zmniejsza odporność na urazy, co w konsekwencji prowadzi do urazów i złamań kości – nierzadko nawet po niegroźnym upadku. Początkowo może przebiegać skrycie, dlatego tak ważna jest odpowiednia diagnostyka.

  - Podczas Białej Soboty wykonywać będziemy bezpłatnie badanie w kierunku diagnostyki osteoporozy - densytometrię, czyli badanie rentgenowskie, służące ocenie gęstości mineralnej kości.
  Badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Wykonywane jest za pomocą specjalnego aparatu. Wydarzenie dedykowane jest dla kobiet po menopauzie, które mają więcej niż 50 lat – wyjaśnia lek. Konrad Stachowicz, specjalista reumatolog ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

  W nowo otwartej pracowni densytometrycznej został zainstalowany nowoczesny system do badania GE Lunar Aria. Charakteryzuje się wysoką jakością obrazowania cyfrowego oraz dostosowany jest do badania osób z otyłością.

  Aby skorzystać z bezpłatnego badania, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 17 773 57 00. Biała Sobota dedykowana jest dla kobiet po menopauzie, które mają więcej niż 50 lat. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 13 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »