Szpital Powiatowy w Strzyżowie zostanie rozbudowany oraz...

  Szpital Powiatowy w Strzyżowie zostanie rozbudowany oraz doposażony

  Beata Terczyńska/mat. pow. strzyżowskiego

  Nowiny

  Nowiny

  Szpital Powiatowy w Strzyżowie zostanie rozbudowany oraz doposażony

  ©Agnieszka Zielińska

  Dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych i przeniesienie bloków operacyjnych - m.in. to zakłada projekt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Strzyżowie. Na realizację tego zadania podpisana została umowa z firmą PRM „Rembud”.
  Szpital Powiatowy w Strzyżowie zostanie rozbudowany oraz doposażony

  ©Agnieszka Zielińska

  Będzie to największy, realizowany do tej pory w samorządzie powiatowym w Strzyżowie projekt inwestycyjny o wartości 23 mln zł. Ok. 10 ml zł to dofinansowanie unijne.

  Zakres projektu obejmuje m.in. rozbudowę, nadbudowę i zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń szpitala, a także zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. W efekcie planowanych prac zbudowany zostanie m.in. nowy segment D, który - jako przewiązka - połączy główne budynki szpitalne. Pozwoli to na zwiększenie powierzchni użytkowej Szpitala Powiatowego w Strzyżowie o około 2000 m kw.

  W segmencie A – na I piętrze powstanie Blok Operacyjny z trzema nowocześnie wyposażonymi salami. Obecnie blok operacyjny nie posiada zaplecza i jedynie dwie sale operacyjne, co przy liczbie ponad 1600 zabiegów wykonywanych rocznie wymaga zmiany. Rozbudowa przyczyni się do wykonywania większej liczby zabiegów oraz specjalistycznych procedur, np. endoprotez stawu biodrowego i kolanowego. Bezpośrednio przełoży się też na bezpieczeństwo pacjentów i skrócenie okresu oczekiwania na udzielane świadczenia.

  Na parterze segmentu A ulokowany zostanie nowocześnie urządzony i wyposażony Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii z 4 łóżkami i izolatką z węzłem sanitarnym. Zakup nowoczesnego sprzętu będzie ułatwiał nadzór nad pacjentem i stanem jego zdrowia, a także pozwoli na skuteczniejszą terapię. W segmencie D swoje miejsce znajdzie pracownia endoskopii, która do tej pory funkcjonowała w ramach gabinetu zabiegowego bez zaplecza. W wyniku rozbudowy powstaną 3 gabinety endoskopii, pokój wybudzeń, pomieszczenie myjni oraz zaplecze socjalne dla personelu medycznego. Rozbudowa segmentu D pozwoli także na usystematyzowanie pracy oddziałów w ramach 1 poziomu na każdym piętrze, gdyż dotychczasowa organizacja pracy na dwóch piętrach była nieergonomiczna. Zmiany te przyczynią się do znacznego zwiększenia komfortu dla pacjentów i personelu szpitala. Zakład Diagnostyki Obrazowej, który będzie zlokalizowany na parterze w nowo powstałym segmencie D, zyska zaplecze wraz z rejestracją i poczekalnią dla pacjentów, co znacznie ułatwi koordynację pracy personelu, a wyposażenie pracowni USG w nowoczesny aparat pozwoli na skuteczniejszą diagnostykę pacjentów. Ponadto dzięki realizacji inwestycji przy Izbie Przyjęć powstanie punk informacyjny dla pacjenta, gdzie kompetentna osoba będzie mogła pokierować każdego zgłaszającego się pacjenta do odpowiedniej komórki. Powstaną też pomieszczenia dla rehabilitacji działającej w ramach oddziałów, w których terapeuci będą mogli wykonywać zabiegi we właściwych warunkach.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 14 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »