Ponad 200 osób przebadało się bezpłatnie w Jarosławiu, w...

  Ponad 200 osób przebadało się bezpłatnie w Jarosławiu, w ramach akcji "Ulica zdrowia". Wkrótce kolejne edycje akcji [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, Urząd Miejski w Jarosławiu

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ponad 200 osób wzięło udział w akcji bezpłątnych badań lekarskich "Ulica zdrowia" w Jarosławiu.
  1/8
  przejdź do galerii

  Ponad 200 osób wzięło udział w akcji bezpłątnych badań lekarskich "Ulica zdrowia" w Jarosławiu. ©Archiwum Urząd Miejski Jarosław

  Ponad 200 osób przebadało się bezpłatnie w Jarosławiu, w ramach akcji "Ulica zdrowia". Wykonywane były m.in. badania słuchu, stóp, pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
  Ponad 200 osób przebadało się bezpłatnie w Jarosławiu, w ramach akcji "Ulica zdrowia". Wykonywane były m.in. badania słuchu, stóp, pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

  Bezpłatne badania zdrowotne, w ramach akcji "Ulica zdrowia", wykonywane były na ul. Grodzkiej.

  Można było bezpłatnie skontrolować stan zdrowia oraz skorzystać z porad specjalistów.

  - Akcja umożliwiająca wykonanie podstawowych badań cieszy się dużym zainteresowaniem.
  Wczorajszy dzień przywitał nas deszczowo, co mogło wpłynąć na mniejszą niż zwykle frekwencję. Tym razem punkty „Ulicy zdrowia" odwiedziło 219 osób. Wśród oferowanych bezpłatnych usług znajdowały się: badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi. Można było również skorzystać z konsultacji prowadzonych przez „Jarosławskie Amazonki". Na rynku ponownie pojawił się mobilny punkt poboru krwi. Podkarpackie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wsparło 19 dawców z 33 osób zarejestrowanych - informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

  „Ulica zdrowia" realizowana jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Dzięki współpracy Urzędu Miasta z ośrodkami medycznymi, od kwietnia na ul. Grodzkiej możliwe jest wykonanie podstawowych badań oraz skorzystanie z porad specjalistów. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona partnerów Urząd Miejski zachęca do kontaktu pod nr tel. 16 624 87 81.

  Darmowe porady medyczne udzielane są w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godz. 9.00-12.00 aż do października. Kolejne terminy akcji to 5 czerwca, 3 lipca, 7 sierpnia, 4 września, 2 października. Wizyta krwiobusa została zaplanowana na 6 listopada i 4 grudnia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 13 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »