Zawodnik Stali Rzeszów, Greg Hancock był najlepszy w II rundzie Speedway Diamond Cup, która odbyła się na torze w Motali

Greg Hancock wygrał w Motali
Greg Hancock wygrał w Motali Wacław Nowacki
Greg Hancock był faworytem w II rundzie Speedway Diamond Cup i wygrał choć nie był najlepszy w serii zasadniczej. Słabo pojechali Polacy.

Niestety organizatorzy podobnie jak podczas poprzedniej rundy w Lamothe-Landerron musieli zmagać z tym samym problemem - zmiany na liście startowej. Nie pojechali: Luke Becker, Grzegorz Zengota i ten, który we Francji wygrał czyli Michael Jepsen Jensen.

W związku z tym na starcie pojawiło się więc trzech zawodników rzeszowskiej Stali: Greg Hancock, Edward Mazur i Jonas Davidsson (on jednak nie wystąpił w sezonie w żadnym meczu rzeszowskiej drużyny).

Od początku zawodów znakomicie radził sobie jednak reprezentant gospodarzy Linus Sundstroem. Szwed był najlepszy w rundzie zasadniczej - przegrał tylko w jednym biegu - jego pogromcą okazał się Hancock, który jednak uzbierał mniej punktów, bo znalazł pogromców w dwóch swoich startach - raz pokonał go Niels Kristian Iversen, a za drugim razem lepszy był Jonas Davidsson. Nieźle jechał również Iversen, który wygrał trzy swoje starty, ale w jednej kolejce bieg kompletnie mu nie wyszedł, bo przyjechał ostatni. Ta trójka awansowała fo finału A. Stawkę uzupełnił jeszcze Duńczyk Andreas Lyager.

W finale Greg Hancock nie dał się już jednak zaskoczyć i minął linię mety na pierwszy miejscu. Za jego plecami przyjechał Iversen, a Sundstroem zakończył ostatecznie zawody na trzecim miejscu.

Słabo zaprezentowali się Polacy. Najlepszy był Tomasz Gapiński, który ukończył turniej na 8. miejscu. Nie udał się debiut w SDC reprezentantowi Stali, Edwardowi Mazurowi. Nasz zawodnik w serii zasadniczej zbył tylko 3 punkty. To dało mu jedynie prawo do startu w finale D. Ostatecznie jednak Mazur na starcie w tym biegu już się nie pojawił i został sklasyfikowany na 15. miejscu. Kolejna runda 13. października w Krsko.

WYNIKI: 1. Greg Hancock (USA) - 13+3 (2,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale A; 2. Niels Kristian Iversen (Dania) - 12+2 (3,3,0,3,3) - 2. miejsce w finale A; 3. Linus Sundstroem (Szwecja) - 14+1 (3,3,3,3,2) - 3. miejsce w finale A; 4. Andreas Lyager (Dania) - 10+0 (1,1,2,3,3) - 4. miejsce w finale A; 5. Jonas Davidsson (Szwecja) - 8+3 (0,1,3,2,2) - 1. miejsce w finale B; 6. Kim Nilsson (Szwecja) - 8+2 (3,0,1,1,3) - 2. miejsce w finale B; 7. Oliver Berntzon (Szwecja) - 8+1 (1,3,1,1,2) - 3. miejsce w finale B; 8. Tomasz Gapiński (Polska) - 8+0 (2,1,3,2,0) - 4. miejsce w finale B; 9. David Bellego (Francja) - 7+3 (2,2,0,2,1) - 1. miejsce w finale C; 10. Krystian Pieszczek (Polska) - 7+2 (0,2,3,1,1) - 2. miejsce w finale C; 11. Jakub Jamróg (Polska) - 6+1 (1,2,2,0,1) - 3. miejsce w finale C; 12. Anton Karlsson (Szwecja) - 7+0 (3,0,2,0,2) - 4. miejsce w finale C; 13. Ludvig Lindgren (Szwecja) - 4+3 (1,0,1,2,0) - 1. miejsce w finale D; 14. Wadim Tarasienko (Rosja) - 5+2 (0,2,1,1,1) - 2. miejsce w finale D; 15. Edward Mazur (Polska) - 3+ns (2,1,0,0,0) - nie startował w finale D; 16. Johan Jensen (Szwecja) - 0+ns (0,0,0,w,ns) - nie startował w finale D.