Zawodnicy i zawodniczki Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym zdobyli kolejne medale

84. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym to kolejny świetny występ zawodników i zawodniczek klubu Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska archiwum klubu
Na 84. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym zawodnicy i zawodniczki klubu Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska wywalczyli kolejne medale.

Zawody odbyły się we Włoszakowicach k. Leszna. W kategorii żak znakomicie pojechał Mikołaj Klaczkowski, który nie miał sobie równych. Po raz kolejny klasę potwierdziła także Malwina Mul, która zdobyła złoto wśród juniorek (na 5. miejscu w tej kategorii uplasowała się Natalia Muskus). Kinga Kalembkiewicz zdobyła natomiast brązowy medal wśród młodzieżowców natomiast klubowo zespół z Podkarpacia został sklasyfikowany na 4. miejscu. Pozostałe wyniki zawodników Azalii przedstawiają się następująco: Borys Klaczkowski i Leon Todej (odpowiednio 11. oraz 18. miejsce w kategorii młodzik); Joanna Muskus (7. miejsce w kategorii junior młodszy).

- To był na razie dla nas ostatni start, a teraz trochę przerwy i przygotowania do wiosny - mówi Stanisław Zygmunt trener klubu z Brzózy Królewskiej.

Malwina Mul miała jeszcze wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które lada dzień rozpoczynają się w Belgii, ale niestety zawody zostały odwołane.

- Odbędzie się tylko rywalizacja wśród seniorów - mówi Stanisław Zygmunt. - Szkoda, bo myślę, że Malwina mogłaby powalczyć o pierwszą „10” przynajmniej. Niestety ze względu na panującą tam sytuację epidemiczną organizatorzy zdecydowali, że juniorzy tym razem w ogóle nie będą mieli mistrzostw - zakończył.