Zawód. Developres Rzeszów bez punktu w Sopocie

luci
Karolina Misztal
Atom Trefl Sopot sprawił swoim kibicom nie lada niespodziankę. Pokonał w hali 100-lecia faworyzowany Developres Rzeszów 3:1.

Początek pierwszego seta należał do rzeszowianek. Gospodynie były na moment na prowadzeniu, po błędzie w ataku Adeli Helić (6:5), ale to bardzo szybko się zmieniło. Serbka poprawiła się w kolejnej akcji, a w następnych dała Developresowi przewagę. Gdy w ataku pomyliła się Mielczarek było 9:14, a zaraz potem 11:16. Rzeszów nie pierwszy raz miał taką przewagę i nie pierwszy raz ją zmarnował. Kapitalna seria na zagrywce Natalii Gajewskiej, a w dalszej kolejności as Mielczarek sprawiły, że po kilku minutach to Sopot był górą (22:20). Międzyczasie na boisku pojawiła się Kremena Kamenowa. Tym razem to ona ustrzeliła rywalki zagrywką i chwilę potem Developres miał piłkę setową, której jednak nie wykorzystał. Drugiej szansy już nie było.

Na drugą partię pozostała na boisku Kamenowa, a na środek weszła Katarzyna Żabińska. Ta ostatnia wespół z Katarzyną Mróz bardzo skutecznie punktowały rywalki i podobnie jak w poprzednim secie Developres uzyskał szybko kilkupunktową przewagę. Tym razem jej jednak nie zmarnował. Na nic zdały się time-outy trenera Mateli, zmiany. Jego zawodniczki słabo przyjmowały i nawet Magda Damaske nie była w stanie przełamać impasu. Set zakończył się dwoma blokami, w których główną role odegrała Mróz.

Trzeci set rzeszowianki zaczęły bardzo dobrą zagrywką i grą blokiem, ale Damaske nie dała odskoczyć rywalkom. Może nie było zbyt wielu efektownych zbić, po obu stronach, mnożyły się błędy serwisowe, ale emocje. Developres długo był na minimalnym prowadzeniu, ale strzelba Helić zacięła się i to Atom był górą. Developres poderwał się w końcówce, obronił trzy piłki setowe, ale przy czwartej pomyliła się w ataku Kaczorowska.

Developres prowadził długo też w czwartym secie (10:12, 13:14). Losy tej partii odwróciła jednak Damaske. Najpierw soczystym atakiem doprowadziła do remisu, a chwilę potem skutecznymi zagrywkami sprawiła, ze jej zespół odskoczył. Tego prowadzenie gospodynie już nie oddały do końca seta. Rzeszowianki podrywały się jeszcze, ale ostatnie cztery piłki należały do Atomu.

Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1

Sety: 26:24, 15:25, 25:23, 25:19

Atom: Damaske, Mielczarek, Gajewska, Goliat, J. Łukasik, Skorupa oraz Kulig (libero), M. Łukasik, Wójcik, Mras. Trener Piotr Matela.

Developres: Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Kamenowa, Mróz, Hawryła oraz Borek (libero), Nickowska (libero), Kamenowa, Żabińska, Śliwińska, Paskova, Flakus. Trener Jacek Skrok.