XXIII Bieg Niepodległości i VI Zawody Nordic Walking z Okazji Święta Niepodległości w Krośnie [ZDJĘCIA]

Tomasz Jefimow
W Krośnie blisko 600 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie XXIII Biegu Niepodległości, a ponad 100 miłośników chodu z kijkami rywalizowało w VI Zawodów Nordic Walking.

Biegacze mieli do pokonania dystans 7 km. Trasa wiodła ulicami Krosna z Rynku na metę usytuowaną na parkingu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki. Tuż przed rozpoczęciem biegacze i kibice odśpiewali hymn państwowy.

Najszybciej (21 min. 6 sek.) trasę pokonał Roman Rostykus. Drugi na mecie zameldował się Sergii Okseniuk. Trzeci dobiegł Mykhaylo Iveruk. Wśród kobiet triumfowała Daria Vdovychenko (24 min. 25 sek.), drugie miejsce zajęła Viktoriia Fedchyk, a trzecie - Oksana Okseniuk.

Pięć minut po biegaczach na trasę wyruszyli uczestnicy VI Zawodów Nordic Walking. Mieli do pokonania 5 km trasę ulicami miasta.

Najszybszy był Radosław Niepokój (27 min. 52 sek.), drugie miejsce zajął Tomasz Wojtowicz, a trzecie Robert Janocha. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Pasieka (30 min. 45 sek.). Druga na mecie zameldowała się Małgorzata Oleksyk, trzecia - Erwina Wilusz.