Wzięli rewanż za porażkę z jesieni. OPTeam Stolaro Resovia wygrywa z KKS UR Bozza Kraków

kka, tor
stolaroresovia facebook
Koszykarze Resovii pokonali na wyjeździe zespół KK UR Bozza Kraków 84:78.

Rzut w ostatniej sekundzie sprawił, że Bozza zepsuła resoviakom inaugurację sezonu (85:86), potem umiała wygrać m.in. w Przemyślu, toteż sobotnia wygrana jest dla rzeszowian nad wyraz cenna.

Nasz zespół rewelacyjnie rozegrał I kwartę. Szalał wtedy Adrian Warszawski (14 pkt.), trafiali Konrad Mamcarczyk i Dawid Zaguła. W II i III kwarcie rywale zbliżali się na 6 oczek (27:33, 55:61 po 30 minutach), ale prawdziwe problemy nastąpiły w czwartej odsłonie. W 37. min było 76:71 dla Bozzy. W krytycznym momencie klasę pokazał Zaguła, rzucając na finiszu 11 punktów.

Resoviacy w tabeli odrobili do krakowian punkt, a do tego są lepsi w meczach bezpośrednich. To się może przydać na koniec fazy zasadniczej.

KK UR Bozza Kraków - OPTeam Stolaro Resovia 78:84 (14:28, 20:17, 21:16, 23:23)

Bozza: Włodarczyk11 (2x3, 4 str.), Szwedo 18 (2x3, 4 str., 4 prz.), Piszczatowski 2 (7 zb.), Jakubek 8 (2x3), Pieniążek 10 (2x3, 6 as.) oraz Siwak 14 (2x3), Jewuła 11 (2x3), Michałowski 4,. Trener Marek Paulisch.

OPTeam Stolaro Resovia: Szpyrka 6 (5 as.), Mamcarczyk 13 (2x3, 6 str.), Wątroba 0, Czerwonka 9 (1x3), Warszawski 19 (4x3) oraz Zaguła 22 (1x3, 8 zb., 6 as., 4 str., 2 prz.), Krzywdziński 4, Gumiński 6, Krupa5 (1x3).Trener Łukasz Lewkowicz.