Wyniki: piłka nożna, klasa O Stalowa Wola

Damian Szpak
Piłkarze Tłoków Gorzyce (w biało-niebieskich koszulkach) rozgromili na własnym boisku Słowianina Grębów aż 7:1. Fot. Marcin Radzimowski
Po raz trzeci z rzędu przegrali wczoraj piłkarze beniaminka z Podwoliny. Najpierw ulegli na własnym boisku Sanowi Wrzawy 1:3, następnie przegrali w Zdzirach 0:1, a wczoraj w takim samym stosunku ulegli na własnym boisku Koronie Majdan Królewski.

Dwie najlepsze drużyny stalowowolskiej klasy okręgowej Stal Nowa Dęba i Tłoki Gorzyce odniosły dotychczas po dziewięć zwycięstw. Obydwa zespoły mają też na swym koncie po jednym remisie i porażce.

Beniaminek z Podwaliny przegrał po raz trzeci z rzędu. Fatalna gra Orła Rudnik. Niespodzianka w Pysznicy.

Prowadzący w tabeli stalowowolskiej klasy okręgowej piłkarze Stali Nowa Dęba i Tłoków Gorzyce są bezlitośni gromiąc rywali. O sile prowadzącej dwójki przekonali się piłkarze Słowianina Grębów oraz Orła Rudnik tracąc odpowiednio siedem i osiem goli.

Do dużej niespodzianki doszło w Pysznicy gdzie coraz słabiej spisujący się piłkarze Olimpii ulegli rywalom z Zdziar. Emocjonujące były derby Tarnobrzega, w których Mokrzyszów zremisował z Iskrą Sobów 3:3. Bliscy sprawienia niespodzianki byli piłkarze Advitu Łętownia przegrywając z Bukową Jastkowie 2:3.

Tłoki Gorzyce - Słowianin Grębów 7:1 (3:0).
Świąder 8, 64, Kapała 23, 25, Orliński 68, Piwowar 88, Kapica 90+1 - Mierzwa 54.

Tłoki: Paź - Piasecki, Czerwonka, Rychel, Winiarski - Świąder (85 Piwowar), Orliński (76 Różycki), Kapała, Lichota (83 Zieliński) - Kapica, Tarnowski (80 Balmas).
Słowianin: Kochańczyk - Dul, Mierzwa, Socha, Warchoł - Bednarczyk (46 Sz. Rutyna), Zając, Muciek, Gałużny - Lasota, D. Rutyna.

Żółte kartki: Kapica, Czerwonka (T), Dul, Lasota, Warchoł S). Sędziował Mariusz Wojtak ze Stalowej Woli. Widzów 200.

Marut 10, 42, 72, Diektiarenko 44, 60, Nowak 55, Serafin 78, Gaweł 88,
Grębowianie wcale nie zagrali tak źle jakby wskazywał na to końcowy wynik, ale mieli pecha, bowiem trafili na bardzo dobrze dysponowanych gorzyczan i byli praktycznie bez szans. Kibice, którzy mimo deszczu przyszli na stadion nie żałowali tego, zobaczyli szybką grę, wiele ładnych akcji, a co najważniejsze osiem goli, z których co najmniej połowa była efektowna. Praca trenera Pawła Wtorka zaczyna przynosić coraz to lepsze efekty.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Iskra Sobów Tarnobrzeg 3:3 (0:3).
Uznański 57, Kulczycki 81, Ćwik 88 z karnego - Samobójcza 2, Wartoń 15, Jaskot 37.

Emocji było w derbach Tarnobrzega co niemiara. Po pierwszej połowie goście prowadzili 3;0 i wydawało się, że spokojnie sięgną po wygraną. Tymczasem po przerwie zaatakowali mokrzyszowianie ratując jeden punkt. Piłkarze z Sobowa mieli sporo pretensji do arbitra, który usunął z boiska dwóch ich graczy i przyjezdni kończyli mecz w "dziewiątkę’.

KP Zarzecze - Sokół Kamień 2:1 (1:1).
Piziorski 20, Skrzat 60 z karnego - Saj 44.
KS Podwolina - Korona Majdan Królewski 0:1 (0:0).