MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wygrali w "Domino"

MARIAN STRUŚ
Personel nowej placówki rehabilitacyjnej będzie teraz pracował w warunkach sprzyjających leczeniu pacjentów, którzy w starej, niewydolnej przychodni przy ul. Przemyskiej czekali nawet po dwa miesiące na przyjęcie i zabiegi.
Personel nowej placówki rehabilitacyjnej będzie teraz pracował w warunkach sprzyjających leczeniu pacjentów, którzy w starej, niewydolnej przychodni przy ul. Przemyskiej czekali nawet po dwa miesiące na przyjęcie i zabiegi. AUTOR
SANOK. Kosztem 430 tys. zł. w rekordowo krótkim czasie powstało tu Powiatowe Centrum Rehabilitacji Medycznej. Wysoki standard gabinetów, szeroki zakres zabiegów oraz nowoczesne urządzenia dają gwarancje zdecydowanej poprawy jakości usług medycznych w dziedzinie rehabilitacji, która dotychczas była słabą stroną opieki zdrowotnej w powiecie sanockim.

Szansa na rozwiązanie problemu zrodziła się w momencie, kiedy powiat sanocki wywalczył sobie miejsce wśród 16 powiatów w Polsce objętych programem "Domino". Jednym z najpilniejszych zadań, które postanowiono rozwiązać dzięki środkom PFRON skierowanym na "Domino", było utworzenie Centrum Rehabilitacji. Po opuszczeniu przychodni na ul. Przemyskiej, gdzie znajdowały się gabinety rehabilitacyjne, było to dla Sanoka zadanie pierwszorzędnej wagi. I taką rangę Starostwo Powiatowe, SP ZOZ oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nadało temu zadaniu. Do akcji wkroczyła jedna z czołowych firm budowlanych na Podkarpaciu - sanocka TOMA i w ciągu kilku miesięcy część przychodni zdrowia przy ul. Lipińskiego 10, strasząca do tej pory swym stanem sanitarnym i wyglądem, zmieniła się nie do poznania.
- Zaletą Centrum jest to, że pacjenci w jednym miejscu będą mogli korzystać z porad specjalistycznych oraz wielu zabiegów rehabilitacyjnych. Wymienię tu: kinezyterapię (leczenie ruchem), światłolecznictwo, laseroterapię, magnetoterapię, fizykoterapię, a nawet krioterapię. Mocną stroną nowej placówki jest jej doświadczona, wyspecjalizowana kadra, gwarantująca usługi na najwyższym poziomie - powiedziała Maria Skoczyńska, naczelnik wydziału zdrowia w Starostwie Powiatowym, od 20 lat zajmująca się właśnie rehabilitacją.
65 procent kosztów utworzenia Centrum Rehabilitacji pochodzi z PFRON, pozostałe 35 - to środki własne SP ZOZ.
- Dzięki zlokalizowaniu Centrum na parterze oraz zlikwidowaniu barier architektonicznych, obiekt jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Poza tym da on tysiącom pacjentów możliwość powrotu do normalnego życia. Jako przedstawiciel PFRON mam więc same powody do satysfakcji i radości. Uważam, że są to dobrze zainwestowane środki. - powiedział Stanisław Woźny, zastępca dyrektora podkarpackiego oddziału PFRON. Zwrócił on uwagę, że powstaniu Centrum Rehabilitacyjnego towarzyszyły połączone działania samorządów: powiatowego i miejskiego, SP ZOZ, PCPR i kilku innych instytucji.
W uroczystości otwarcia Powiatowego Centrum Rehabilitacji Medycznej, oprócz dyr. Stanisława Woźnego uczestniczyli: marszałek woj. podkarpackiego Bogdan Rzońca, członek zarządu Podkarpackiej Regionalnej Kasy Chorych Antoni Tutak, starosta Edward Olejko, zastępca burmistrza Zygmunt Podkalicki. Ośrodek poświęcił ks. Krzysztof Pacześniak, kapelan szpitalny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24