Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała Avię Świdnik. Wszystkie bramki po przerwie [ RELACJA I ZDJĘCIA]

Grzegorz Kostka
Wólczanka (czarne stroje) pewnie ograła Avię Świdnik.
Wólczanka (czarne stroje) pewnie ograła Avię Świdnik. Grzegorz Kostka
Wólczanka Wólka Pełińska pokonała Avię Świdnik 4:2. Kibice wszystkie bramki obejrzeli po przerwie.

Wólczanka po ostatnich „takich sobie” meczach, w sobotnie popołudnie zagrała o wiele lepiej a przede wszystkim była skuteczna. – Odbyliśmy długą rozmowę w szatni i to poskutkowało. Graliśmy lepiej, stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe – oceniał na gorąco trener gospodarzy Grzegorz Sitek. Faktycznie w drugiej połowie po wejściu na boisko Krzysztofa Pietlucha, miejscowi wrzucili drugi bieg. Ich akcje nabrały tempa i raz po raz było groźnie pod bramką gości ze Świdnika.

Strzelanie bramek rozpoczął nie kto inny jak wspomniany już Pietluch, który najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką Avii. Pięć minut później z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Kocur a Krystian Wrona z bliska podwyższył wynik meczu. Kolejne dwie bramki dla miejscowych padły w końcówce spotkania, gdy Avia próbowała po strzelonej bramce przez Szpaka nabrać wiatru w żagle. Gości „uspokoił” Krzysztof Pieluch a w doliczonym czasie gry Dawid Czyrny po raz czwarty zmusił bramkarza przyjezdnych do kapitulacji. Sędzia jednak nie miał zamiaru kończyć meczu, po czwartej bramce i pozwolił jeszcze Avii rozegrać jedną akcją. W polu karnym sfaulowany został Szpak, a Kacper Drelich wykorzystał rzut karny ustalając wynik spotkania. – Pokonaliśmy dobry zespół, przecież Avia do tej pory na wiosnę nie przegrała, gratulację dla chłopaków – zakończył trener Sitek.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Avia Świdnik 4:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Pietluch 55, 2:0 Wrona 60, 2:1 Szpak 77, 3:1 Pietluch 83, 4:1 Czyrny 90+3, 4:2 Drelich 90+5-karny.

Wólczanka: Smoleń 6 – Podstolak 6, Walat 6, Wrona 7, Przewoźnik 6 (71 Baran) – Kocur 6, Lech 6, Gwóźdź 5 (46 Pietluch 7), Więcek 5 (79 Khorolski ż), Hul 6 (79 Wątróbski) – Jurczak 5 (87 Czyrny) Trener Grzegorz Sitek.

Avia: Piotrowski – Lusiusz (58 Meluga), Kołodziej ż, Drelich, Barański – Nowak (58 Jarzynka), Czułowski (63 Mroczek ż), Głaz (72 Szymala ż), Białek ż – Szpak, Prędota (85 Wołos). Trener Wojciech Ankowski.