Wielkie brawa dla piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Marcin Stefanik, z lewej Bartosz Waleńcik)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Marcin Stefanik, z lewej Bartosz Waleńcik) Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu drugiej ligi piłkarskiej Olimpia Zambrów przegrała z Siarką Tarnobrzeg 0:3 (0:1).

Bramki: 0:1 Dorian Buczek 37, 0:2 Marcin Stefanik 70, 0:3 Stefanik 90.

Olimpia: Czapliński - Piłatowski, Tunkiewicz, Twardowski, Mroczkowski - Dzienis, Porębski, Grzybowski, Buzun (46 Hryszko) - Jastrzębski, Dziemidowicz.

Siarka: Beszczyński - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Suchecki - Głaz (70 Koczon), Stefanik, Stromecki - Więcek, Chłoń - Buczek.

Żółte kartki: Dzienis (O), Grzesik (S). Sędziował: Paweł Malec z Łodzi. Widzów: 350.

Cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy grali rozważnie szanując piłkę i operując nią jak najdalej od własnej bramki. Przyjezdni zaimponowali kilkoma szybkimi atakami. W 20 i 27 minucie ich autorem był aktywny Jakub Głaz, ale jego koledzy nieco spóźnili się do dośrodkowań.

W 38 minucie tarnobrzeżanie przeprowadzili szybką i składną akcję, piłka trafiła do Doriana Buczka, który stał blisko pola karnego, podciągnął z piłkę piłka metrów i zdecydował się na mocny płaski strzał. Bramkarz Olimpii zdołał dotknąć piłki, ale uderzenie Doriana było na tyle silne, że ku uciesze naszej drużyny wpadła ona do bramki gospodarzy.

Początek drugiej połowy był niemrawy, ale tarnobrzeżanie spokojnie pilnowali wyniku, a kiedy nadarzała się okazja przechodzili do kontr. Jedna z nich zakończyła się faulem na będącym w dogodnej sytuacji Jakubie Więcku. Marcin Stefanik perfekcyjnie wykonał rzut karny strzelając płasko w dolny róg bramki Czaplińskiego. W 75 i 79 minucie szanse na zdobycie swego drugiego gola miał Buczek. Za pierwszym razem piękną interwencją popisał się bramkarz Olimpii, a za drugim obrońcy gospodarzy zablokowali jego strzał.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Siarkowcy przeprowadzili akcję jak marzenie. W jej finałowym momencie piłka trafiła do Stefanika, a ten spokojnym wręcz leciutkim kopnięciem umieścił ją w bramce gospodarzy.

Drużynie Siarki zostały jeszcze do rozegrania w tym sezonie dwa mecze. W najbliższą sobotę 28 maja Siarkowcy zmierzą się na własnym boisku z ekipą Górniczego Klubu Sportowego Tychy, natomiast 4 czerwca zakończą sezon 2015/2016 wyjazdowym spotkaniem z Polonią Bytom.

Materiał oryginalny: Wielkie brawa dla piłkarzy Siarki Tarnobrzeg - Echo Dnia Podkarpackie