Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

Beata Terczyńska

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

©Alima Nestle

National Geographic Channel pokaże kulisty rzeszowskiej fabryki - jednej z najnowocześniejszych na świecie. Emisja programu - dziś o godz. 21.30.
Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

©Alima Nestle

Po raz pierwszy National Geographic Channel zabierze widzów do polskiej fabryki.

Ekipa odwiedziła z kamerami fabrykę specjalizujących się w produkcji posiłków dla dzieci - Nestlé Gerber w Rzeszowie, gdzie powstają gotowe zupki, obiadki jak i deserki dla najmłodszych. Każdego dnia wytwarzanych jest tutaj około 100 tys. kg produktów dla niemowląt i małych dzieci. Rocznie do zakładu trafia kilkanaście tysięcy ton owoców i warzyw.

- Dość długo trwały przygotowania. Zdjęcia nagrywane były w połowie września - mówi Beata Krawczyk z Nestlé Gerber w Rzeszowie. - Dzięki ekskluzywnemu dostępowi kamer National Geographic Channel widzowie zobaczą, jak wyglądają produkcyjne kulisy powstawania kultowego deseru "Jabłuszko i marchewka" oraz zupełnie nowego obiadku dla niemowląt.

W firmie zdradzają, że widzowie dowiedzą się o różnicach w zapotrzebowaniu na składniki odżywcze u małych dzieci w stosunku do dorosłych, a także jak bardzo restrykcyjne są normy żywieniowe dla dzieci.

- Zobaczymy krok po kroku, jak owoce i warzywa przechodzą etapy testowania, obierania, mycia, krojenia, sterylizacji i pasteryzacji, etykietowania, pakowania, aż trafiają do charakterystycznego słoiczka - mówi Beata Krawczyk. - Surowiec, będący podstawą produktów Nestlé Gerber - zanim znajdzie się na półce sklepowej w postaci posiłku przechodzi ok. 30 badań laboratoryjnych, ok. 110 badań jakościowych i 6 testów oceniających zgodność opakowania ze wzorem. Wszystko to po to, by mieć gwarancję, że w słoiku znajdują się wyłącznie składniki gruntownie sprawdzone pod względem zdrowia i bezpieczeństwa.

Zdjęcia do filmu były realizowane we wrześniu br. (od 17.09.2012 do 21. 09.2012 ) - obejmowały wszystkie etapy produkcji - cały cykl produkcyjny od momentu gdy surowiec zostaje dostarczony do zakładu. Ponadto pokazany jest min. proces powstawania i opracowywania nowego produktu, jak również wszystkie etapy kontroli jakości i zapewnienia bezpieczeństwa wyrobów. Jeden dzień zdjęciowy był u naszego dostawcy owoców ( jabłek), Pana Stanisława Szurka z Józefowa nad Wisłą.

Historia firmy Gerber sięga lat 20. XX w. W 1927 r. za radą pediatry, Dorothy oraz Daniel Gerber zaczęli robić przeciery dla 7-miesięcznej córeczki Sally. Rok później przenieśli produkcję posiłków z domowej kuchni do rodzinnej fabryki we Fremont w stanie Michigan.

- W tym samym roku rozpoczęto przygotowania do pierwszej kampanii reklamowej - dowiadujemy się w firmie. - Do konkursu na ilustrację reklamową przystąpiło wielu artystów. Wśród zgłoszeń znalazł się także niedokończony szkic dziecka sąsiadów jednej z artystek - Dorothy Hope Smith. Pani Smith dodała przy tym, że szkic zostanie ukończony, jeżeli tylko wiek dziecka okaże się odpowiedni. W pracy tej znalazło się to wpadające w oko i atrakcyjne "coś", które pozyskało serca wszystkich, którzy zobaczyli mały szkic. W ten sposób narodziła się postać Dziecka Gerber - "Gerber Baby" - jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieci na świecie.

Ann Turner Cook to dziś 85-letnia, emerytowana nauczycielka i pisarka.

Produkty z logo uśmiechniętego malucha już od 20 lat produkowane są w Rzeszowie. Powstają w oparciu o zalecenia pediatrów oraz specjalistów w dziedzinie żywienia. Zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa, nie zawierają konserwantów, barwników ani dodatków smakowych.

Firma Nestlé współpracuje z kilkudziesięcioma plantatorami m.in. z województw podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Jest to wyselekcjonowana grupa dostawców, których surowce odpowiadają restrykcyjnym wymaganiom jakościowym. Specjaliści Nestlé wizytują plantacje min. 3 razy w roku oraz pobierają próby pilotowe: gleby oraz owoców i warzyw.

Komentarze (28)

Wszystkie komentarze (28) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Przebojowe Przedszkolaki 2016

Przebojowe Przedszkolaki 2016

Wygraj komfortowe mieszkanie w centrum Rzeszowa

Wygraj komfortowe mieszkanie w centrum Rzeszowa

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]