Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

Beata Terczyńska

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

©Alima Nestle

National Geographic Channel pokaże kulisty rzeszowskiej fabryki - jednej z najnowocześniejszych na świecie. Emisja programu - dziś o godz. 21.30.
Rzeszowska Nestle Gerber w National Geographic

©Alima Nestle

Po raz pierwszy National Geographic Channel zabierze widzów do polskiej fabryki.

Ekipa odwiedziła z kamerami fabrykę specjalizujących się w produkcji posiłków dla dzieci - Nestlé Gerber w Rzeszowie, gdzie powstają gotowe zupki, obiadki jak i deserki dla najmłodszych. Każdego dnia wytwarzanych jest tutaj około 100 tys. kg produktów dla niemowląt i małych dzieci. Rocznie do zakładu trafia kilkanaście tysięcy ton owoców i warzyw.

- Dość długo trwały przygotowania. Zdjęcia nagrywane były w połowie września - mówi Beata Krawczyk z Nestlé Gerber w Rzeszowie. - Dzięki ekskluzywnemu dostępowi kamer National Geographic Channel widzowie zobaczą, jak wyglądają produkcyjne kulisy powstawania kultowego deseru "Jabłuszko i marchewka" oraz zupełnie nowego obiadku dla niemowląt.

W firmie zdradzają, że widzowie dowiedzą się o różnicach w zapotrzebowaniu na składniki odżywcze u małych dzieci w stosunku do dorosłych, a także jak bardzo restrykcyjne są normy żywieniowe dla dzieci.

- Zobaczymy krok po kroku, jak owoce i warzywa przechodzą etapy testowania, obierania, mycia, krojenia, sterylizacji i pasteryzacji, etykietowania, pakowania, aż trafiają do charakterystycznego słoiczka - mówi Beata Krawczyk. - Surowiec, będący podstawą produktów Nestlé Gerber - zanim znajdzie się na półce sklepowej w postaci posiłku przechodzi ok. 30 badań laboratoryjnych, ok. 110 badań jakościowych i 6 testów oceniających zgodność opakowania ze wzorem. Wszystko to po to, by mieć gwarancję, że w słoiku znajdują się wyłącznie składniki gruntownie sprawdzone pod względem zdrowia i bezpieczeństwa.

Zdjęcia do filmu były realizowane we wrześniu br. (od 17.09.2012 do 21. 09.2012 ) - obejmowały wszystkie etapy produkcji - cały cykl produkcyjny od momentu gdy surowiec zostaje dostarczony do zakładu. Ponadto pokazany jest min. proces powstawania i opracowywania nowego produktu, jak również wszystkie etapy kontroli jakości i zapewnienia bezpieczeństwa wyrobów. Jeden dzień zdjęciowy był u naszego dostawcy owoców ( jabłek), Pana Stanisława Szurka z Józefowa nad Wisłą.

Historia firmy Gerber sięga lat 20. XX w. W 1927 r. za radą pediatry, Dorothy oraz Daniel Gerber zaczęli robić przeciery dla 7-miesięcznej córeczki Sally. Rok później przenieśli produkcję posiłków z domowej kuchni do rodzinnej fabryki we Fremont w stanie Michigan.

- W tym samym roku rozpoczęto przygotowania do pierwszej kampanii reklamowej - dowiadujemy się w firmie. - Do konkursu na ilustrację reklamową przystąpiło wielu artystów. Wśród zgłoszeń znalazł się także niedokończony szkic dziecka sąsiadów jednej z artystek - Dorothy Hope Smith. Pani Smith dodała przy tym, że szkic zostanie ukończony, jeżeli tylko wiek dziecka okaże się odpowiedni. W pracy tej znalazło się to wpadające w oko i atrakcyjne "coś", które pozyskało serca wszystkich, którzy zobaczyli mały szkic. W ten sposób narodziła się postać Dziecka Gerber - "Gerber Baby" - jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieci na świecie.

Ann Turner Cook to dziś 85-letnia, emerytowana nauczycielka i pisarka.

Produkty z logo uśmiechniętego malucha już od 20 lat produkowane są w Rzeszowie. Powstają w oparciu o zalecenia pediatrów oraz specjalistów w dziedzinie żywienia. Zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa, nie zawierają konserwantów, barwników ani dodatków smakowych.

Firma Nestlé współpracuje z kilkudziesięcioma plantatorami m.in. z województw podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Jest to wyselekcjonowana grupa dostawców, których surowce odpowiadają restrykcyjnym wymaganiom jakościowym. Specjaliści Nestlé wizytują plantacje min. 3 razy w roku oraz pobierają próby pilotowe: gleby oraz owoców i warzyw.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (28)

Wszystkie komentarze (28) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Złota Setka Firm Podkarpacia. Zapraszamy do udziału.

Złota Setka Firm Podkarpacia. Zapraszamy do udziału.

Poznaj laureatów czwartego losowania loterii Nowin

Poznaj laureatów czwartego losowania loterii Nowin

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Kup abonament za 29 zł i wygraj mieszkanie warte 300 000 zł

Kup abonament za 29 zł i wygraj mieszkanie warte 300 000 zł