Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz...

Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz bliżej

Bartosz Gubernat

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz bliżej
Budowa skrótu przez ogródki działkowe w Rzeszowie coraz bliżej

©Archiwum

Za kilka dni będzie gotowy projekt nowej ulicy, która połączy al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Jezdnia pobiegnie przez środek ogrodów działkowych Zalesie i Wieniawskiego.
W tej chwili osiedla Zalesie i Słocina łączą z miastem dwie drogi: aleja Armii Krajowej i Sikorskiego. Ponieważ obie dzielnice szybko się rozbudowują, władze Rzeszowa postanowiły dobudować do nich nowe połączenie.

Projektowana droga połączy al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Od strony miasta zacznie swój bieg między parkiem papieskim, a centrum handlowym Danex.

- Wybudujemy ją w miejscu istniejącej, szerokiej drogi przecinającej ogrody działkowe.
Dwukierunkowa jezdnia oraz chodnik będą oświetlone. Rozładują ruch i pozwolą skrócić czas dojazdu do domów wielu rzeszowianom - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Projekt drogi jest już prawie gotowy. Zgodnie z umową projektant dostarczy go do ratusza do końca miesiąca. Potem urzędnicy zwrócą się do radnych z prośbą o wprowadzenie tej inwestycji do tegorocznego budżetu. Jeśli rada zaakceptuje ten pomysł, będzie można uzyskać pozwolenie na budowę, ogłosić przetarg i zacząć prace już po wakacjach.

Aby połączenie zdało egzamin, drogowcy muszą dokończyć jeszcze przebudowę samej ul. Dunikowskiego. Tu prace już trwają i zakończą się w listopadzie.

- Do tej pory była to tłuczniowa ulica, szeroka zaledwie na 2,5-3 metry. Wzdłuż jezdni biegły rowy. Zakres prac jest bardzo duży. Budujemy kanalizację, chodnik i oświetlenie. Oczywiście jezdnia zostanie też poszerzona - mówi Adam Gajewski, dyr, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Docelowo powstała w ten sposób droga ma być przedłużona przez Matysówkę aż w okolice Chmielnika.

- Będzie to bardzo pożyteczny skrót dla kierowców z Rzeszowa i okolicy. Na pewno rozładuje ruch w rejonie ul. Paderewskiego, oraz al. Armii Krajowej - przewiduje Maciej Chłodnicki.

Komentarze

Wszystkie komentarze (18) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy na nowiny24.pl

Wybory parlamentarne

Wybory parlamentarne

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

My Polacy. Koncert Zespołu PIERSI

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!

Kabaret Młodych Panów w Rzeszowie!