Rzeszowskie "Kornele" wytańczyły złoto

  Rzeszowskie "Kornele" wytańczyły złoto

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rzeszowskie "Kornele" wytańczyły złoto
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Archiwum Korneli

  Złoty medal, a zarazem tytuł Mistrza Polski przywieźli z mistrzostw tancerze zespołu Kornele działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
  Mistrzostwa Polski Jazz Dance odbyły się w Kielcach. Złoto wywalczyła formacja tancerzy powyżej 16 lat.

  - Klimatyczna a zarazem klasycznie jazzowa choreografia wzbudziła olbrzymie owacje i uznanie nie tylko wśród jury ale także choreografów i innych tancerzy - mówi Magdalena Mucha, choreograf zespołu. - Medal tym bardziej cieszy, gdyż grupa trenuje razem dopiero od stycznia.

  Grupa dorosłych (tancerki 31+) przywiozła zaszczytny tytuł Wicemistrzów Polski. „Szalone Mamuśki” zdobyły srebrny medal i wzbudziły respekt wśród konkurentów.

  Mała grupa (7 tancerek) w kategorii juniorów wywalczyła finałowe 6 miejsce a najmłodsze reprezentantki zespołu (jednocześnie najmłodsze w swojej kategorii wiekowej) zdobyły 8 miejsce.

  Sukcesy dodały skrzydeł i dały nominacje dla wszystkich grup zespołu Kornele na Mistrzostwa Europy w Pradze w czerwcu oraz Mistrzostwa Świata w Rawie Mazowieckiej w grudniu. W najbliższym czasie zespół przygotowuje się do Mistrzostw Polski Show Dance oraz do kilku festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.

  W miniony weekend z Ogólnopolskiego Festiwalu „ Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju młodsze tancerki zespołu przywiozły 2 i 3 miejsce.

  Zespół Kornele już od ponad 16 lat przywozi do Rzeszowa złote medale z Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy a także Mistrzostw Świata. Kornele są wizytówką regionu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Podniebny Rzeszów odc.5 KONKURS

  Podniebny Rzeszów odc.5 KONKURS

  Maraton Strachu - Helios Rzeszów

  Maraton Strachu - Helios Rzeszów

  Prenumerata cyfrowa Nowin. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Nowin. Kup już teraz >>