Nowiny

1/3
    przejdź do galerii

©Archiwum Korneli

Złoty medal, a zarazem tytuł Mistrza Polski przywieźli z mistrzostw tancerze zespołu Kornele działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
    Mistrzostwa Polski Jazz Dance odbyły się w Kielcach. Złoto wywalczyła formacja tancerzy powyżej 16 lat.

- Klimatyczna a zarazem klasycznie jazzowa choreografia wzbudziła olbrzymie owacje i uznanie nie tylko wśród jury ale także choreografów i innych tancerzy - mówi Magdalena Mucha, choreograf zespołu. - Medal tym bardziej cieszy, gdyż grupa trenuje razem dopiero od stycznia.

Grupa dorosłych (tancerki 31+) przywiozła zaszczytny tytuł Wicemistrzów Polski. „Szalone Mamuśki” zdobyły srebrny medal i wzbudziły respekt wśród konkurentów.

Mała grupa (7 tancerek) w kategorii juniorów wywalczyła finałowe 6 miejsce a najmłodsze reprezentantki zespołu (jednocześnie najmłodsze w swojej kategorii wiekowej) zdobyły 8 miejsce.

Sukcesy dodały skrzydeł i dały nominacje dla wszystkich grup zespołu Kornele na Mistrzostwa Europy w Pradze w czerwcu oraz Mistrzostwa Świata w Rawie Mazowieckiej w grudniu. W najbliższym czasie zespół przygotowuje się do Mistrzostw Polski Show Dance oraz do kilku festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.

W miniony weekend z Ogólnopolskiego Festiwalu „ Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju młodsze tancerki zespołu przywiozły 2 i 3 miejsce.

Zespół Kornele już od ponad 16 lat przywozi do Rzeszowa złote medale z Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy a także Mistrzostw Świata. Kornele są wizytówką regionu.