Przy ul. Szopena w Rzeszowie miał być piętrowy parking. Jest...

  Przy ul. Szopena w Rzeszowie miał być piętrowy parking. Jest bajoro

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  - Zobaczcie, jak wygląda parking przy III LO na ul. Szopena. Brud, olbrzymie kałuże, brak czytelnych linii wyznaczających miejsca na samochody - pisze
  1/4
  przejdź do galerii

  - Zobaczcie, jak wygląda parking przy III LO na ul. Szopena. Brud, olbrzymie kałuże, brak czytelnych linii wyznaczających miejsca na samochody - pisze nasz Czytelnik. ©Krzysztof Kap

  Przy ul. Szopena w Rzeszowie miał powstać piętrowy parking. Mimo zapowiedzi urzędników, teren w centrum miasta straszy wyglądem.
  - Zobaczcie, jak wygląda parking przy III LO na ul. Szopena. Brud, olbrzymie kałuże, brak czytelnych linii wyznaczających miejsca na samochody. Kto za to odpowiada? Jak można dopuścić do takiego bałaganu w ścisłym centrum Rzeszowa? Czy strażnicy miejscy tego nie widzą? Skoro władze miasta tak dbają o wizerunek Rzeszowa, to może warto zaprosić właściciela działki na rozmowę o wiosennych porządkach - pyta czytelnik z Rzeszowa, który w poniedziałek parkował auto przy ul. Szopena.

  Działka między III Liceum Ogólnokształcącym a centrum medycznym Medyk przy ul. Szopena ma 60 arów. Od 2007 roku jest objęta miejscowym planem zagospodarowania, który dopuszcza tutaj budowę parkingu wielopoziomowego oraz budynków usługowych i hotelu.
  Połowę terenu od strony ul. Szopena w 2010 roku za 3,5 mln zł kupiła rzeszowska firma Imex, która w przyszłości zamierza budować tu hotel (na razie prowadzi płatny parking).

  W planie tylko parking


  Drugą część w 2014 roku miasto chciało oddać w wieczyste użytkowanie spółdzielni mieszkaniowej Zodiak, która deklarowała, że zbuduje w tym miejscu wielopoziomowy parking. Nie zgodzili się jednak na to radni, którzy uznali, że spółdzielnia nie jest gwarantem takiej inwestycji. Ale podczas kolejnej sesji zdecydowali się oddać nieruchomość władzom województwa, które są właścicielem działającego po sąsiedzku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

  – Marszałek potrzebuje tu miejsc postojowych, zarówno na potrzeby szpitala, jak i stojącego po sąsiedzku budynku po domu pielęgniarek. Umowa zamiany nieruchomości nie nakłada na niego jednak żadnych terminów, dlatego nie mamy wpływu na to, kiedy taki parking powstanie - mówi Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Tłumaczy, że tego typu zapisy stosuje się np. sprzedając prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości. Tak było m.in. w przypadku działek w rejonie stadionu CWKS Resovia przy ul. Wyspiańskiego. Prywatny inwestor wspólnie z klubem mieli wybudować tu w określonym czasie centrum handlowe, a ponieważ budowa się nie rozpoczęła, miasto wystąpiło do sądu o zwrot gruntów.

  W urzędzie marszałkowskim tłumaczą, że parking został przekazany Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Rzeszowie. Nowy zarządca nieruchomości wyrównał i utwardził nawierzchnię oraz oznakował plac i zamontował szlaban na wjeździe. W godzinach pracy jednostek wojewódzkich plac jest wykorzystywany na ich potrzeby, zaś poza nimi jest ogólnodostępny.

  - WUP wykorzystuje obecnie 1/3 powierzchni parkingu, a pozostałą część ma Kliniczny Szpital nr 1 w Rzeszowie im. F. Chopina oraz Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego w Rzeszowie – wylicza Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

  Na temat budowy parkingu wielopoziomowego urzędnicy marszałka się nie wypowiadają.

  - O zagospodarowanie terenu przy ul. Szopena jesteśmy jednak spokojni, bo budowę parkingu w tym miejscu gwarantuje miejscowy plan zagospodarowania. Obejmuje on także sąsiednią działkę, na której prywatny właściciel może postawić hotel z parkingiem - uspokaja Grzegorz Tarnowski.

  Zwraca uwagę, że taka inwestycja jest także w interesie mieszkańców Rzeszowa, którzy codziennie załatwiają sprawy w centrum.

  Komentarze (17)

  Wszystkie komentarze (17) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu. W sprzedaży I i II część!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu. W sprzedaży I i II część!

  Międzynarodowy Konkurs Sztuki Kulinarnej i Targi gastronomiczne

  Międzynarodowy Konkurs Sztuki Kulinarnej i Targi gastronomiczne

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!