Mieszkaniec Przemyśla chce stworzyć muzeum autografów

Mieszkaniec Przemyśla chce stworzyć muzeum autografów

Norbert Ziętal

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Mieszkaniec Przemyśla chce stworzyć muzeum autografów
Mieszkaniec Przemyśla chce stworzyć muzeum autografów

Piłkarze Pele, Marodona, dyktator Fidel Castro, aktorzy Tom Cruise i Alan Delon a także tysiące innych autografów posiada w swojej kolekcji Tadeusz Sosnowski z Przemyśla. Za darmo udostępni je miastu, które stworzy muzeum autografów. ©Norbert Ziętal

Ponad trzy tysiące autografów znanych osób z całego świata ma w swojej kolekcji Tadeusz Sosnowski z Przemyśla. Chce je za darmo przekazać do muzeum, które mogłoby powstać w którymś z podkarpackich miast.
- Autografy zbieram od 1995 r. Mam ich już ponad trzy tysiące. Osób znanych w Przemyślu, Polsce i na całym świecie - mówi Sosnowski.

Twierdzi, że jego wszystkie autografy to oryginały, czyli podpisy faktycznie wykonane przez dane osoby. Nie interesują go faksymile, czyli produkowane "przemysłowo" odbitki podpisów.

- Jeżeli osobiście proszę kogoś o autograf to staram się zrobić z nim wspólną fotografię.
Jeżeli korespondencyjnie, to zachowuję kopertę, ewentualnie certyfikaty. W ten sposób potwierdzam autentyczność - mówi kolekcjoner.

Jego marzeniem jest, aby w którymś z podkarpackich miast powstało muzeum autografów. Coś na wzór rzeszowskiego Muzeum Bajek. Deklaruje, że eksponaty udostępni za darmo. Do wszystkich swoich podpisów ma opracowane notki biograficzne i zdjęcia osób.

- Potrzebne byłyby z dwie niewielkie salki i gabloty. Eksponaty mogłyby się co jakiś czas zmieniać. Aktorzy, muzycy, sportowcy, politycy i inne tematy - planuje Sosnowski.

Najbardziej chciałby, aby muzeum powstało w Przemyślu, ale gotów jest rozmawiać z każdym innym, podkarpackim samorządem.

Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo